filezilla - en to nn_NO translation catalogue (1643 entries)

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S elapsed
nn_NO: %H:%M:%S brukt

note: @translator: This is a date/time formatting specifier. See https://wiki.filezilla-project.org/Date_and_Time_formatting
en: %H:%M:%S left
nn_NO: %H:%M:%S igjen

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
nn_NO: %a - konto (linjer som inneheld denne vil bli utelatne om ein ikkje nyttar kontopålogging)

en: %d directory | %d directories
nn_NO[0]: %d katalog
nn_NO[1]: %d katalogar

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
nn_NO[0]: %d katalog med innhald
nn_NO[1]: %d katalogar med innhald

en: %d file | %d files
nn_NO[0]: %d fil
nn_NO[1]: %d filer

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
nn_NO[0]: %d fil. Total storleik: %s
nn_NO[1]: %d filer. Total storleik: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
nn_NO[0]: %d fil. Total storleik: minst %s
nn_NO[1]: %d filer. Total storleik: minst %s

en: %d second | %d seconds
nn_NO[0]: %d sekund
nn_NO[1]: %d sekund

en: %h - Host
nn_NO: %h - vert

en: %p - Password
nn_NO: %p - passord

en: %s - Certificate expired!
nn_NO: %s - sertifikatet er gått ut

en: %s - Not yet valid!
nn_NO: %s - enno ikkje gyldig

en: %s - Proxy user
nn_NO: %s - mellomtenarbrukar

en: %s and %s. Total size: %s
nn_NO: %s og %s. Total storleik: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
nn_NO: %s og %s. Total storleik: minst %s

en: %s byte | %s bytes
nn_NO[0]: %s byte
nn_NO[1]: %s bytar

en: %s with %d bits
nn_NO: %s med %d bitar

en: %u - Username
nn_NO: %u - brukarnamn

en: %w - Proxy password
nn_NO: %w - mellomtenarpassord

en: &Abort previous connection and connect in current tab
nn_NO: Avbryt den &førre tilkoplinga og kopla til i denne fana

en: &About...
nn_NO: &Om …

en: &Account:
nn_NO: &Konto:

en: &Active
nn_NO: Akt&iv

en: &Add bookmark...
nn_NO: &Legg til bokmerke …

en: &Add files to queue
nn_NO: Legg til &filer i køen

en: &Add key file...
nn_NO: Legg til &nøkkelfil …

en: &Add to queue
nn_NO: Legg til i &køen

en: &Always trust certificate in future sessions.
nn_NO: Stol alltid på &sertifikatet i framtidige økter.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
nn_NO: Stol alltid på denne &verten - legg denne nøkkelen til i mellomlageret

en: &Always use default editor
nn_NO: Bruk &alltid førehandsvalt skriveprogram

en: &Always use selection for unassociated files
nn_NO: Bruk &alltid valet for filer utan tilknyting

en: &Always use this action
nn_NO: Bruk alltid denne &handlinga

en: &Ask your operating system for the external IP address
nn_NO: Spør operativsystemet ditt etter den &eksterne IP-adressa

en: &Autodetect
nn_NO: &Auto-oppdaging

en: &Background color:
nn_NO: B&akgrunnsfarge:

en: &Binary
nn_NO: &Binær

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
nn_NO: &Binærprefiks nyttar SI-symbol (t.d. 1kB = 1024 bytar)

en: &Bookmarks
nn_NO: &Bokmerke

en: &Browse...
nn_NO: Bl&a …

en: &Burst tolerance:
nn_NO: &Spreiegrense (burst tolerance):

en: &Cancel
nn_NO: A&vbryt

en: &Clear private data...
nn_NO: &Tøm private data …

en: &Close
nn_NO: L&ukk

en: &Close FileZilla
nn_NO: L&ukk FileZilla

en: &Configure speed limits...
nn_NO: &Fartsgrenseinnstillingar …

en: &Configure...
nn_NO: &Innstillingar …

en: &Connect
nn_NO: Kop&la til

en: &Copy current connection to Site Manager...
nn_NO: &Kopier noverande tilkopling til tilkoplingsstyraren …

en: &Copy to clipboard
nn_NO: Kopier til &utklippstavla

en: &Create directory
nn_NO: Lag &katalog

en: &Create new tab
nn_NO: &Lag ny fane

en: &Debug
nn_NO: &Feilsøk

en: &Debug information in message log:
nn_NO: Feilsøkingsopplysningar i &meldingsloggen:

en: &Default editor:
nn_NO: &Førehandsvalt skriveprogram:

en: &Default file exists action...
nn_NO: &Standardhandling når fila finst …

en: &Delay between failed login attempts:
nn_NO: &Forseinking ved mislykka innloggingsforsøk:

en: &Delete
nn_NO: &Slett

en: &Delete symlink
nn_NO: &Slett symlenkja

en: &Directory comparison
nn_NO: Katalogsamanl&ikning

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the local directory
nn_NO: Slå &av synkronisert blaing og hald fram med å endra lokalkatalogen

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory
nn_NO: Slå av synkronisert blaing og hald fram med å endra &fjernkatalogen

en: &Discard local file then download and edit file anew
nn_NO: &Forkast den lokale fila. Last ned og endra ho på nytt

en: &Disconnect
nn_NO: Kopla &frå

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
nn_NO: Syn den &gjeldande overføringsfarten i staden for gjennomsnittet

en: &Display size in bytes
nn_NO: Sy&n storleik i bytar

en: &Don't show this dialog again.
nn_NO: Vis &ikkje denne meldinga fleire gonger.

en: &Don't use external IP address on local connections.
nn_NO: Bruk ikkje &ekstern IP-adresse på lokale tilkoplingar.

en: &Double-click action on files:
nn_NO: På &filer:

en: &Download
nn_NO: &Last ned

en: &Download to:
nn_NO: &Last ned til:

en: &Download...
nn_NO: &Last ned …

en: &Downloads:
nn_NO: &Nedlastingar:

en: &Edit
nn_NO: En&dra

en: &Edit filter rules...
nn_NO: &Endra filterreglane …

en: &Enable
nn_NO: &Bruk

en: &Enable compression
nn_NO: Bruk &komprimering

en: &Enable speed limits
nn_NO: Bruk &fartsgrense:

en: &Encoding:
nn_NO: T&eiknkoding:

en: &Encryption:
nn_NO: Krypter&ing:

en: &Enter custom command...
nn_NO: Skriv inn &tilpassa kommando …

en: &Establish connection in a new tab
nn_NO: Gjer &tilkoplinga i ei ny fane

en: &Execute
nn_NO: &Utfør

en: &Export Site Manager entries
nn_NO: &Eksporter oppføringane i tilkoplingsstyraren

en: &Export...
nn_NO: &Eksporter …

en: &Fall back to active mode
nn_NO: &Fall tilbake til aktiv modus

en: &File
nn_NO: &Fil

en: &File Attributes...
nn_NO: &Filattributt …

en: &File permissions...
nn_NO: Fil&rettar …

en: &File:
nn_NO: F&il:

en: &Filter conditions:
nn_NO: Filter&vilkår:

en: &Filter sets:
nn_NO: &Filtersamlingar:

en: &Filters:
nn_NO: &Filter:

en: &Finish editing and delete local file
nn_NO: &Avslutt endring og slett lokal fil

en: &Flatten local paths, upload all contained files directly into target directory
nn_NO: &Flat ut lokalstiane, last opp alle filene direkte til målkatalogen

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
nn_NO: &Flat ut fjernbanene, last ned alle filene direkte til målkatalogen.

en: &Follow symlink, delete target directory contents
nn_NO: &Følg symlenkja, slett målkataloginnhaldet

en: &Get external IP address from the following URL:
nn_NO: &Få ekstern IP-adresse frå denne adressa:

en: &Getting help...
nn_NO: &Få hjelp …

en: &Global bookmark
nn_NO: &Globalt bokmerke

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
nn_NO: &HTTP/1.1 og nyttar CONNECT-metoden

en: &Help
nn_NO: &Hjelp

en: &Hide identical files
nn_NO: &Gøym identiske filer

en: &Highest
nn_NO: &Høgste

en: &Highest available port:
nn_NO: &Høgste tilgjengelege port:

en: &Host:
nn_NO: V&ert:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
nn_NO: &IEC binærprefiks (t.d.. 1 KiB = 1024 bytar)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
nn_NO: &ISO 8601 (døme: 2007-09-15)

en: &Import...
nn_NO: &Importer …

en: &Inherit system's filetype associations
nn_NO: &Bruk systemet sine filtypetilknytingar

en: &Install new version
nn_NO: &Installer ny utgåve

en: &Keep local path structure relative to search root
nn_NO: Hald &lokalstitrukturen relativ til søkjerota

en: &Keep remote path structure relative to search root
nn_NO: Hald &fjernbanestrukturen relativ til søkjerota

en: &Key file:
nn_NO: N&økkelfil:

en: &Layout of file and directory panes:
nn_NO: &Formgjeving av fil- og katalogvindauga:

en: &Limit local ports used by FileZilla
nn_NO: Avgrens dei &lokale portane FileZilla kan nytta

en: &Limit number of simultaneous connections
nn_NO: Avgrens talet på samstundes &tilkoplingar

en: &Local directory tree
nn_NO: Lok&alt katalogtre

en: &Local directory:
nn_NO: &Lokal katalog:

en: &Local search
nn_NO: &Lokalsøk

en: &Log to file
nn_NO: &Logg til fil

en: &Logon Type:
nn_NO: P&åloggingstype:

en: &Logontype:
nn_NO: P&åloggingstype:

en: &Low
nn_NO: &Låg

en: &Manage bookmarks...
nn_NO: &Bokmerkebehandling …

en: &Manual transfer...
nn_NO: &Manuell overføring …

en: &Maximum number of connections:
nn_NO: &Høgste tal tilkoplingar:

en: &Maximum number of retries:
nn_NO: &Høgste tal på forsøk:

en: &Message log
nn_NO: &Meldingslogg

en: &Minimize to tray
nn_NO: &Plasser i systemfeltet

en: &Name sorting mode:
nn_NO: &Namnesorteringsmåte:

en: &Name:
nn_NO: &Namn:

en: &Network configuration wizard...
nn_NO: Rettleiar &nettverksinnstillingar …

en: &New
nn_NO: &Ny

en: &New Site
nn_NO: &Ny nettstad

en: &New version available!
nn_NO: Ny utg&åve er tilgjengeleg.

en: &Next >
nn_NO: &Neste >

en: &No
nn_NO: &Nei

en: &None
nn_NO: &Ingen

en: &Numeric value:
nn_NO: &Talverdi:

en: &OPEN
nn_NO: OP&EN

en: &Open
nn_NO: &Opna

en: &Overwrite
nn_NO: &Skriv over

en: &Passive
nn_NO: &Passiv

en: &Password:
nn_NO: &Passord:

en: &Play sound
nn_NO: &Spel lyd

en: &Port:
nn_NO: Po&rt:

en: &Preserve timestamps of transferred files
nn_NO: Ta vare på &tidsstempelet til dei overførte filene

en: &Queue
nn_NO: &Kø

en: &Quickconnect
nn_NO: &Lyntilkopling

en: &Quickconnect bar
nn_NO: Lyn&tilkoplingslinja

en: &Quickconnect history
nn_NO: &Lyntilkoplingshistorikken

en: &Read
nn_NO: &Les

en: &Reconnect
nn_NO: Kopla til &att

en: &Reconnect information
nn_NO: Oppattilkoplings&historikken

en: &Refresh
nn_NO: &Oppdater

en: &Remember password until FileZilla is closed
nn_NO: Hugs passordet berre so lenge FileZilla køyrer

en: &Remote directory:
nn_NO: &Fjernkatalog:

en: &Remote path:
nn_NO: &Fjernfilbane:

en: &Remote search
nn_NO: &Fjernfilsøk

en: &Remove
nn_NO: &Fjern

en: &Remove key
nn_NO: &Fjern nøkkel

en: &Remove selected
nn_NO: &Fjern vald(e)

en: &Rename
nn_NO: En&dra namn

en: &Rename...
nn_NO: En&dra namn …

en: &Reopen local file
nn_NO: Opna lokal fil på &nytt

en: &Replace invalid characters with:
nn_NO: Byt ut ugyldige &teikn med:

en: &Report a bug...
nn_NO: &Meld frå om feil …

en: &Request attention
nn_NO: &Be om merksemd

en: &Reset and requeue all
nn_NO: &Nullstill og legg alle i køen igjen

en: &Restart Wizard
nn_NO: Start om att &rettleiaren

en: &Resume
nn_NO: &Gå vidare

en: &Run command...
nn_NO: &Køyr kommando …

en: &Run configuration wizard now...
nn_NO: Køyr &innstillingsrettleiaren no …

en: &Run update check now...
nn_NO: Køyr oppdaterings&kontroll no …

en: &SITE
nn_NO: &NETTSTAD

en: &SOCKS 5
nn_NO: SO&CKS 5

en: &Save as...
nn_NO: Lagra so&m …

en: &Search
nn_NO: &Søk

en: &Search remote files...
nn_NO: S&øk fjernfiler …

en: &Select Entry:
nn_NO: Vel opp&føring:

en: &Select language:
nn_NO: Vel spr&åk:

en: &Select the columns that should be displayed:
nn_NO: Vel kva for kolonnar som skal &synast:

en: &Server
nn_NO: &Tenar

en: &Settings
nn_NO: &Innstillingar

en: &Settings...
nn_NO: &Innstillingar …

en: &Show debug menu
nn_NO: Syn &feilsøkingsmenyen

en: &Show detailed log
nn_NO: Syn &detaljert logg

en: &Show timestamps in message log
nn_NO: Vis &tidsstempel i meldingsloggen

en: &Site Manager entries
nn_NO: &Oppføringar i tilkoplingsstyraren

en: &Site Manager...
nn_NO: &Tilkoplingsstyraren …

en: &Site-specific bookmark
nn_NO: Nettstad&spesifikt bokmerke

en: &Skip
nn_NO: Hopp ov&er

en: &Speed limits
nn_NO: &Fartsgrenser

en: &Start transfer immediately
nn_NO: Start overføringa &med ein gong

en: &Swap local and remote panes
nn_NO: &Byt om på lokal- og fjernvindauga

en: &TLS Ciphers
nn_NO: &TLS-krypteringsmetode

en: &Theme:
nn_NO: &Drakt:

en: &Transfer
nn_NO: &Overfør

en: &Transfer mode:
nn_NO: Overf&øringsmodus:

en: &Transfer queue
nn_NO: Overførings&kø

en: &Treat dotfiles as ASCII files
nn_NO: Behandla filer som begynner med &punktum som ASCII-filer

en: &Unedit
nn_NO: &Gjer om

en: &Update cached key for this host
nn_NO: &Oppdater den mellomlagra nøkkelen for denne verten

en: &Upload
nn_NO: &Last opp

en: &Upload to:
nn_NO: Last &opp til:

en: &Upload...
nn_NO: &Last opp …

en: &Uploads:
nn_NO: Opp&lastingar:

en: &Use custom program
nn_NO: Bruk tilpassa &program

en: &Use synchronized browsing
nn_NO: Bruk synk&ronisert blaing

en: &Use system's default editor for text files
nn_NO: &Bruk systemet sitt førehandsvalde skriveprogram til tekstfiler

en: &Use the following IP address:
nn_NO: Bruk denne &IP-adressa:

en: &Use the server's external IP address instead
nn_NO: Bruk heller tenaren si &eksterne adresse

en: &Use thousands separator
nn_NO: Bruk &tusenskilje

en: &User:
nn_NO: Br&ukar:

en: &Username:
nn_NO: Brukar&namn:

en: &Version %s
nn_NO: &Utgåve %s

en: &View
nn_NO: &Syn

en: &View/Edit
nn_NO: &Syn/endra

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
nn_NO: Følg &lokalt endra filer og spør om å lasta opp endringane

en: &When checking for updates, check for:
nn_NO: Ved søk etter &oppdateringar, sjå etter:

en: &Write
nn_NO: &Skriv

en: &Yes
nn_NO: &Ja

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
nn_NO: '%s' finst ikkje eller ein får ikkje tilgang.

en: '%s' is not a directory.
nn_NO: '%s' er ikkje ein katalog.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
nn_NO: Påloggingstypen 'konto' er ikkje støtta av den valde protokollen

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available, using 'Ask for password' instead.
nn_NO: Påloggingstypane "Normal" og "Konto" er ikkje tilgjengelege, bruk "Spør etter passord" i staden for.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
nn_NO: Påloggingstypane "Normal" og "Konto" er ikkje tilgjengelege. Oppføringa di er i staden for vorten endra til "Spør etter passord".

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
nn_NO: 'quote' er vanlegvis ein lokal kommando som kommandolinjeklientar nyttar for å senda argumenta etter 'quote' til tenaren. Du bør heller skriva inn råkommandoen utan den leiande 'quote'.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
nn_NO[0]: (%d objekt filtrert)
nn_NO[1]: (%d objekt filtrerte)

en: (%u%% downloaded)
nn_NO: (%u%% nedlasta)

en: (0 for no limit)
nn_NO: (0 gjev inga grense)

en: (0-999 seconds)
nn_NO: (0-999 sekund)

en: (10-9999, 0 to disable)
nn_NO: (10-9999, 0 for å slå av)

en: (app-compat is set to %d.%d)
nn_NO: (app-compat er no %d.%d)

en: (example: %H:%M)
nn_NO: (døme: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
nn_NO: (døme: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
nn_NO: (i %s/s)

en: --:--:-- left
nn_NO: --:--:-- igjen

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
nn_NO: -c kan ikkje nyttast saman med ei FTP-adresse.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
nn_NO: -l kan berre nyttast saman med ei FTP-adresse.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
nn_NO: -s og -c kan ikkje vera tilstades samstundes.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
nn_NO: -s kan ikkje nyttast saman mned ei FTP-adresse.

en: 0 - None
nn_NO: 0 - Ingen

en: 1 - Warning
nn_NO: 1 - Åtvaring

en: 3 - Verbose
nn_NO: 3 - Alle meldingar

en: 32-bit system
nn_NO: 32-bit-system

en: 4 - Debug
nn_NO: 4 - Feilsøk

en: 64-bit system
nn_NO: 64-bit-system

en: < &Back
nn_NO: < &Attende

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
nn_NO: Det finst allereie eit bokmerke med det innskrivne namnet. Skriv inn eit namn som ikkje er i bruk.

en: A default editor needs to be set.
nn_NO: Ein må velja eit føretrekt skriveprogram.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
nn_NO: Ein katalog kan ikkje bli dregen til ein av underkatalogane sine.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
nn_NO: Nokre få tenarar tillèt ikkje passivmodus eller dei nyttar feil innstillingar. I slike tilfelle må du bruka aktivmodus. Aktivmodus betyr at FileZilla opnar ein port og spør tenaren om å få kopla seg til han.

en: A file previously opened has been changed.
nn_NO: Ei fil som tidlegare er opna, er blitt endra.

en: A file with that name is already being transferred.
nn_NO: Ei fil med det namnet blir allereie overført.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
nn_NO: Ei fil med det namnet held allereie på å bli endra. Lukk ho og prøv på nytt.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
nn_NO: Klarte ikkje å dekoda eit lokalt filnamn.
    Sjå til at miljøvariabelen LC_CTYPE (eller LC_ALL) er rett.
    Klarer du ikkje å ordna denne feilen, kan det vera at filer manglar i fillistingane.
    Det vil ikkje bli vist fleire åtvaringar i denne økta.

en: A new version of FileZilla is available:
nn_NO: Ei ny utgåve av FileZilla er tilgjengeleg:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
nn_NO: Ein tenar skal alltid visa alle filer. Nokre tenarar har feil innstillingar og skjuler filer for brukaren. Dette valet vil tvinga tenaren til å visa dei.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
nn_NO: Ein tenar med rette innstillingar treng ikkje dette. Kontakt tenaradministratoren om du verkeleg treng det.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
nn_NO: Ei fjernhandling har starta og synkronisert blaing er slått på.
    Vil du slå av den synkroniserte blainga og halda fram med å endra den lokale katalogen?

en: A&SCII
nn_NO: AS&CII

en: A&dd
nn_NO: &Legg til

en: A&llow resume of ASCII files
nn_NO: Tillata &framhald av ASCII-filer

en: A&pply only to downloads
nn_NO: Bruk berre på &nedlastingar

en: A&pply only to uploads
nn_NO: Bruk berre på opp&lastingar

en: A&pply to all files and directories
nn_NO: &Bruk på alle filer og katalogar

en: A&utomatically remove successful transfers
nn_NO: Fjern &automatisk vellykka overføringar

en: About FileZilla
nn_NO: Om FileZilla

en: Above the file lists
nn_NO: Over fillistene

en: Account
nn_NO: Konto

en: Action after queue &completion
nn_NO: Handling etter at køen er &tømt

en: Action on selected file:
nn_NO: Handling på vald fil:

en: Action to perform:
nn_NO: Utføra handlinga:

en: Action:
nn_NO: Handling:

en: Active mode
nn_NO: Aktivmodus

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
nn_NO: FTP-testen i aktivmodus feila. FileZilla er ukjend med den rette eksterne IP-adressa.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
nn_NO: FTP-testen i aktivmodus feila. FileZilla er ukjend med den rette eksterne IP-adressa. Dessutan har rutaren din endra sendingsadressa.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
nn_NO: FTP-testen i aktivmodus feila. FileZilla veit den rette eksterne IP-adressa, men rutaren eller brannmuren har feilaktig endra sendingsadressa.

en: Active mode IP
nn_NO: IP-adressa i aktivmodus

en: Add files to &queue only
nn_NO: Legg berre til filer i &køen

en: Add selected directory to the transfer queue
nn_NO: Legg den valde katalogen til overføringskøen

en: Add selected files and folders to the transfer queue
nn_NO: Legg valde filer og mapper til overføringskøen

en: Add to queue
nn_NO: Legg til i køen

en: Address type not supported
nn_NO: Adressetypen er ikkje støtta

en: Advanced
nn_NO: Avansert

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
nn_NO: Eit lite råd: du bør berre bruka dei stabile utgåvene om du ikkje ønskjer å testa nye eigenskapar. Beta- og nattutgåvene er utviklingsversjonar meint for testing. FileZilla sine nattutgåver vil kanskje ikkje verka som forventa og kan til og med øydeleggja systemet ditt. Bruk beta- og nattutgåvene på eigen risiko!

en: Al&ways perform this action
nn_NO: Bruk alltid denne &handlinga

en: Algorithm:
nn_NO: Algoritme:

en: All files have been successfully transferred
nn_NO: Alle filene blei overførde

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
nn_NO: Alle portar i det gjevne området må vera mellom 1024 og 65535.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
nn_NO[0]: Alle overføringane er ferdige. Klarte ikkje å overføra %d fil.
nn_NO[1]: Alle overføringane er ferdige. Klarte ikkje å overføra %d filer.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
nn_NO: Tillèt &tilbakefall til annan overføringsmåte ved feil

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
nn_NO: Tillèt tilbakefall til annan overføringsmåte ved feil

en: Already connected
nn_NO: Allereie tilkopla

en: Alternative name: | Alternative names:
nn_NO[0]: Anna namn:
nn_NO[1]: Andre namn:

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
nn_NO: Alternativt kan du nytta Pageant-verktøyet frå PuTTY til å styra nøklane dine. FileZilla godtek Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
nn_NO: Alternativt kan du nytta systemet ditt sin SSH-agent. For å kunna gjera dette må miljøvariabelen SSH_AUTH_SOCK vera lagra.

en: Alternatively, you can also download the latest version from the FileZilla website:
nn_NO: Alternativt kan du ogso lasta ned den siste utgåva frå FileZilla sin nettstad:

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
nn_NO: Klarte ikkje å lasta overføringskøen frå "%s".
    Somme køelement er kanskje ikkje førde attende.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
nn_NO: Klarte ikkje å lagra overføringskøen på "%s".
    Somme element blei kanskje ikkje lagra.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
nn_NO: Eit element finst allereie på lagringsstaden med det same namnet som det du dreg.

en: Anonymous
nn_NO: Anonym

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
nn_NO: Ei anna fjernhandling er allereie i gang - kan ikkje endra katalogen no.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
nn_NO: Klarte ikkje å lagra endringane i tilkoplingsstyraren.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
nn_NO: Klarte ikkje å lagra eventuelle filterendringar.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
nn_NO: Ingen filterendringar vil lagrast.

en: App&ly to directories only
nn_NO: Bruk berre på &katalogar

en: Apply
nn_NO: Ta i bruk

en: Apply to &current queue only
nn_NO: Bruk berre på gjeldande k&ø

en: Apply to &files only
nn_NO: Bruk berre på &filer

en: Archive
nn_NO: Arkiv

en: Argument buffer overflow
nn_NO: Argumentmellomlageret er fullt

en: As tab in the transfer queue pane
nn_NO: Som fane i overføringskøvindauget

en: Ask for action
nn_NO: Spør etter handling

en: Ask for password
nn_NO: Spør etter passord

en: Ask operating system for a port.
nn_NO: Spør operativsystemet etter ein port.

en: Ask your operating system for the external IP address
nn_NO: Spør operativsystemet ditt etter den eksterne IP-adressa

en: Associated program not found:
nn_NO: Fann ikkje tilknytta program:

en: At least one filter condition is incomplete
nn_NO: Minst eitt filtervilkår er ufullstendig

en: At this point, all required information has been gathered.
nn_NO: No er alle nødvendige opplysningar samla inn.

en: Attribute
nn_NO: Attributt

en: Authentication failed.
nn_NO: Autentiseringa feila.

en: Author:
nn_NO: Forfattar:

en: Automatic file type classification
nn_NO: Automatisk filtypeklassifisering

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
nn_NO: B

en: B&ypass proxy
nn_NO: Bruk ikkje &mellomtenar

en: Bad file descriptor
nn_NO: Ugyldig filskildrar

en: Basic usage instructions
nn_NO: Rettleiing i grunnleggjande bruk

en: Behaviour
nn_NO: Oppførsel

en: Being edited
nn_NO: Blir endra

en: Binary
nn_NO: Binær

en: Blackboard
nn_NO: Tavle

en: Blue
nn_NO: Blå

en: Bookmark
nn_NO: Bokmerke

en: Bookmark:
nn_NO: Bokmerke:

en: Bookmarks
nn_NO: Bokmerke

en: Browse...
nn_NO: Bl&a …

en: Build date:
nn_NO: Utgåvedato:

en: Build information
nn_NO: Utgåveopplysningar

en: Business category:
nn_NO: Forretningskategori:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
nn_NO: Standardinnstillinga for overføringar i aktiv modus er å bruka alle tilgjengelege lokale portar. Om du vil avgrensa FileZilla til berre å nytta eit lite portområde, må du skriva det inn nedanfor.

en: C&ancel current operation
nn_NO: A&vbryt noverande handling

en: C&lear all
nn_NO: Tøm &alle

en: C&opy URL(s) to clipboard
nn_NO: &Kopier adresse(r) til utklippstavla

en: C&opy URL(s) with password to clipboard
nn_NO: &Kopier adresse(r) med passord til utklippstavla

en: C&ustom
nn_NO: Ti&lpassa

en: C&ustom filetype associations:
nn_NO: &Tilpassa filtypetilknytingar:

en: CPU features:
nn_NO: Prosessoreigenskapar:

en: Calculating timezone offset of server...
nn_NO: Reknar ut tidssoneforskyvinga til tenaren …

en: Can't read from file
nn_NO: Klarer ikkje å lesa frå fila

en: Can't write data to file.
nn_NO: Klarer ikkje å skriva data til fila.

en: Can't write data to file: %s
nn_NO: Klarer ikkje å skriva data til fila: %s

en: Cancel
nn_NO: A&vbryt

en: Cancel current operation
nn_NO: Avbryt gjeldande handling

en: Cancels the current operation
nn_NO: Avbryt gjeldande handling

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
nn_NO: Kan ikkje bruka '%s': media er ikkje sett i, eller stasjonen er ikkje klar.

en: Cannot add server to Site Manager
nn_NO: Klarer ikkje å leggja til tenaren i tilkoplingsstyraren

en: Cannot assign requested address
nn_NO: Klarte ikkje å tildela adressa

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
nn_NO: Fana kan ikkje lukkast når ho er i bruk.
    Vil du avbryta arbeidet og lukka fana?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
nn_NO: Klarer ikkje å samanlikna katalogane sidan lokal- og fjernkatalogane nyttar forskjellige filter

en: Cannot create new filter
nn_NO: Klarer ikkje å oppretta nytt filter

en: Cannot edit file
nn_NO: Klarer ikkje å endra fila

en: Cannot edit file, not connected to any server.
nn_NO: Klarer ikkje å endra fila - er ikkje tilkopla ein tenar.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
nn_NO: Klarer ikkje å endra fila sidan fjernbana er ukjend.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
nn_NO: Kan ikkje laga FTP-samband mot ein SFTP-tenar. Vel rett protokoll.

en: Cannot load key file
nn_NO: Klarer ikkje å lasta nøkkelfila

en: Cannot load toolbar from resource file
nn_NO: Klarer ikkje å lasta verktøylinja frå ressursfila

en: Cannot remember password
nn_NO: Kan ikkje hugsa passord

en: Cannot rename entry
nn_NO: Klarer ikkje å gje oppføringa nytt namn

en: Cannot rename file
nn_NO: Klarer ikkje å gje fila nytt namn

en: Cannot save filterset
nn_NO: Klarer ikkje å lagra filtersamlinga

en: Cannot select filter
nn_NO: Klarer ikkje å velja filter

en: Cannot set file association
nn_NO: Klarer ikkje å laga filtilknytingar

en: Cannot show dialog
nn_NO: Klarer ikkje å syna meldingsvindauget

en: Cannot view/edit selected file
nn_NO: Klarer ikkje å syna/endra vald val

en: Case insensitive
nn_NO: Skil mellom store/små bokstavar

en: Case insensitive (default)
nn_NO: Skil mellom store/små bokstavar (standard)

en: Case sensitive
nn_NO: Vilkåra skil mellom &store/små bokstavar

en: Case sensitive (default)
nn_NO: Skil mellom store/små bokstavar (standard)

en: Categories to clear
nn_NO: Kategoriar som skal tømmast

en: Certificate and session data are not available yet.
nn_NO: Sertifikat og øktdata er enno ikkje tilgjengelege.

en: Certificate in chain:
nn_NO: Sertifikat i kjeda:

en: Certificate issuer
nn_NO: Sertifikatutferdar

en: Challenge:
nn_NO: Utfordring:

en: Change file attributes
nn_NO: Endra filattributt

en: Change the file permissions.
nn_NO: Endra filrettane.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
nn_NO: Endring av loggfilinnstillingane krev omstart av FileZilla.

en: Character encoding issue
nn_NO: Teiknkodehending

en: Charset
nn_NO: Teiknkoding

en: Check for &updates...
nn_NO: &Sjå etter oppdateringar …

en: Check for FileZilla &updates automatically:
nn_NO: Sjå &automatisk etter FileZilla-oppdateringar:

en: Check for Updates
nn_NO: Sjå etter oppdateringar

en: Check for newer versions of FileZilla
nn_NO: Sjå etter nyare utgåver av FileZilla

en: Check for updates failed
nn_NO: Oppdateringskontrollen feila

en: Check your login credentials. The entered password starts or ends with a space character.
nn_NO: Kontroller pålogginga di. Passordet du skreiv byrjar eller sluttar med eit mellomrom.

en: Check your login credentials. The entered username starts or ends with a space character.
nn_NO: Kontroller pålogginga di. Brukarnamnet du skreiv byrjar eller sluttar med eit mellomrom.

en: Checking for correct external IP address
nn_NO: Ser etter den rette, eksterne IP-adressa

en: Checking for updates...
nn_NO: Ser etter oppdateringar …

en: Checksum match on file %s
nn_NO: Kontrollsummen samsvarer med fila %s

en: Checksum mismatch on file %s
nn_NO: Kontrollsummen samsvarer ikkje med fila %s

en: Choose a key file
nn_NO: Vel ei nøkkelfil

en: Choose the default local directory
nn_NO: Vel standard lokalkatalog

en: Choose the local directory
nn_NO: Vel lokalkatalogen

en: Chunk data improperly terminated
nn_NO: Datamengda er ikkje rett avslutta

en: Cipher:
nn_NO: Krypteringsmetode:

en: Cl&ose tab
nn_NO: &Lukk fana

en: Classic
nn_NO: Klassisk

en: Clear &layout cache
nn_NO: Tøm &utformingslageret

en: Clear history
nn_NO: Tøm historikken

en: Clear private data
nn_NO: Tøm private opplysningar

en: Clear quickconnect bar
nn_NO: Tøm lyntilkoplingsdataa

en: Click on Finish to save your configuration.
nn_NO: Klikk på Avslutt for å lagra innstillingane dine.

en: Client to server MAC:
nn_NO: Maskinvareadressa klient til tenar:

en: Client to server cipher:
nn_NO: Krypteringsmetode klient til tenar:

en: Close &all other tabs
nn_NO: Lukk alle &andre faner

en: Close FileZilla
nn_NO: Lukk FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
nn_NO: Lukk alle opne FileZilla-instansar

en: Closes current tab
nn_NO: Lukkar denne fana

en: Co&mments:
nn_NO: &Merknader:

en: Column properties
nn_NO: Kolonneeigenskapar

en: Column setup
nn_NO: Kolonneinnstillingar

en: Command and its arguments should be properly quoted.
nn_NO: Kommandoen og argumenta må vera i rett form.

en: Command failed
nn_NO: Kommandoen feila

en: Command not supported
nn_NO: Kommandoen er ikkje støtta

en: Command not supported by this protocol
nn_NO: Protokollen støttar ikkje denne kommandoen

en: Command:
nn_NO: Kommando:

en: Comment
nn_NO: Merknad

en: Common name:
nn_NO: Namn:

en: Communication tainted by router or firewall
nn_NO: Sambandet er øydelagd av rutar eller brannmur

en: Compare &modification time
nn_NO: Samanlikna &endringstidspunkt

en: Compare file&size
nn_NO: Samanlikna &filstorleik

en: Comparison &threshold (in minutes):
nn_NO: Samanliknings&grense (i minutt):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
nn_NO: Samanlikningsgrensa må vera mellom 0 og 1440 minutt.

en: Compiled for:
nn_NO: Kompilert for:

en: Compiled on:
nn_NO: Kompilert på:

en: Compiled with:
nn_NO: Kompilert med:

en: Compiler flags:
nn_NO: Kompilatorflagg:

en: Compressed
nn_NO: Komprimert

en: Concurrent transfers
nn_NO: Samtidige overføringar

en: Conditions are c&ase sensitive
nn_NO: Vilkåra skil mellom &store/små bokstavar

en: Configuration test
nn_NO: Test av innstillingane

en: Configure passive mode
nn_NO: Innstillingar for passivmodus

en: Configure port range
nn_NO: Områdeinnstillingar

en: Configuring FileZilla and your network
nn_NO: FileZilla- og nettverksinnstillingar

en: Confirm deletion
nn_NO: Stadfest slettinga

en: Confirmation needed
nn_NO: Treng stadfesting

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
nn_NO: Gratulerer, innstillingane ser ut til å verka.

en: Connect bypassing proxy settings
nn_NO: Kopla til forbi mellomtenaren

en: Connect failed: %s
nn_NO: Sambandet feila: %s

en: Connect in current tab
nn_NO: Kopla til i denne fana

en: Connect in new tab
nn_NO: Kopla til i ny fane

en: Connect to specified Site Manager site
nn_NO: Kopla til den spesifiserte staden i tilkoplingsstyraren

en: Connecting
nn_NO: Koplar til

en: Connecting to %s
nn_NO: Koplar opp mot %s

en: Connecting to %s through %s proxy
nn_NO: Koplar opp mot %s gjennom %s mellomtenar

en: Connecting to %s...
nn_NO: Koplar opp mot %s …

en: Connection
nn_NO: Tilkopling

en: Connection aborted
nn_NO: Tilkoplinga vart avbroten

en: Connection attempt failed
nn_NO: Tilkoplingsforsøket feila

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
nn_NO: Tilkoplingsforsøket feila med "%s". Prøver neste adresse.

en: Connection attempt failed with "%s".
nn_NO: Tilkoplingsforsøket feila med "%s".

en: Connection attempt interrupted by user
nn_NO: Brukaren braut av tilkoplingsforsøket

en: Connection attempt timed out
nn_NO: Tidsavbrot under tilkoplingsforsøket

en: Connection closed
nn_NO: Tilkoplinga er lukka

en: Connection closed by server
nn_NO: Tenaren kopla ned sambandet

en: Connection established, initializing TLS...
nn_NO: Tilkopla, startar TLS …

en: Connection established, sending HTTP request
nn_NO: Sambandet er i orden, sender HTTP-førespurnad

en: Connection established, waiting for welcome message.
nn_NO: Sambandet er i orden, ventar på velkomstmelding.

en: Connection established, waiting for welcome message...
nn_NO: Sambandet er i orden, ventar på velkomstmelding …

en: Connection lost
nn_NO: Sambandet er nede

en: Connection not allowed by ruleset
nn_NO: Regelsamlinga tillèt ikkje dette sambandet

en: Connection refused
nn_NO: Tilkoplinga avvist

en: Connection refused by server
nn_NO: Tenaren avviste tilkoplinga

en: Connection reset by network
nn_NO: Nettverket nullstilte sambandet

en: Connection reset by peer
nn_NO: Annan node nullstilte sambandet

en: Connection timed out after %d second of inactivity | Connection timed out after %d seconds of inactivity
nn_NO[0]: Sambandet kopla ut etter %d sekund utan aktivitet
nn_NO[1]: Sambandet kopla ut etter %d sekund utan aktivitet

en: Connection timed out.
nn_NO: Tidsavbrot på sambandet.

en: Connection to server lost.
nn_NO: Mista sambandet til tenaren.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
nn_NO: Tilkopla mellomtenaren, utfører godkjenningsprosedyre …

en: Connection with server got closed prematurely.
nn_NO: Sambandet mot tenaren blei lukka for tidleg.

en: Connection with the test server failed.
nn_NO: Klarte ikkje å kopla til testtenaren.

en: Convert key file
nn_NO: Konverter nøkkelfila

en: Copy (%d) of %s
nn_NO: Kopier (%d) av %s

en: Copy of %s
nn_NO: Kopi av %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard, including password.
nn_NO: Kopier adressene til dei valde elementa til utklippstavla (inkludert passorda).

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
nn_NO: Kopier adressene til dei valde elementa til utklippstavla.

en: Could not accept connection: %s
nn_NO: Klarte ikkje å godta tilkoplinga: %s

en: Could not add connection to Site Manager
nn_NO: Klarte ikkje å leggja tilkoplinga til i tilkoplingsstyraren

en: Could not complete operation
nn_NO: Klarte ikkje å fullføra handlinga

en: Could not connect to server
nn_NO: Klarte ikkje å kopla opp mot tenaren

en: Could not connect to server: %s
nn_NO: Klarte ikkje å kopl opp mot tenaren: %s

en: Could not convert command to server encoding
nn_NO: Klarte ikkje å tilpassa kommandoen til tenarkodinga

en: Could not convert private key
nn_NO: Klarte ikkje å konvertera privatnøkkelen

en: Could not copy URLs
nn_NO: Klarte ikkje å kopiera adressene (URL)

en: Could not copy data
nn_NO: Klarte ikkje å kopiera dataa

en: Could not create local file %s
nn_NO: Klarer ikkje å laga den lokale fila %s

en: Could not create logging mutex: %s
nn_NO: Klarer ikkje å laga loggings-mutex: %s

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
nn_NO: Klarte ikkje å finna målet for &dra-og-slepp-handlinga.
    Anten er ikkje skalutvidinga rett installert, eller så sleppte du ikkje filene i eit Utforskar-vindauge.

en: Could not establish connection to server
nn_NO: Fekk ikkje kontakt med tenaren

en: Could not generate custom login sequence.
nn_NO: Klarte ikkje å laga tilpassa påloggingssekvens.

en: Could not get full remote path.
nn_NO: Klarte ikkje å henta full fjernfilbane.

en: Could not get reply from fzputtygen.
nn_NO: Klarte ikkje å få svar frå fzputtygen.

en: Could not get temporary directory to download file into.
nn_NO: Klarte ikkje å finna ein mellombels katalog å lasta filer ned til.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
nn_NO: Klarte ikkje å lasta "%s". Sjå til at fila er gyldig og at du har tilgang til ho.
    Ingen endringar i tilkoplingsstyraren vil bli lagra.

en: Could not load key file
nn_NO: Klarte ikkje å lasta nøkkelfila

en: Could not load private key
nn_NO: Klarte ikkje å lasta den private nøkkelen

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
nn_NO: Klarte ikkje å henta fjernkatalogen '%s' sin tilsvarande lokalkatalog.
    Vil du slå av synkronisert blaing og halda fram med å endra fjernkatalogen?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
nn_NO: Klarte ikkje å henta fjernkatalogen '%s' sin tilsvarande lokalkatalog.
    Synkronisert blaing er slått av.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
nn_NO: Klarte ikkje å henta lokalkatalogen '%s' sin tilsvarande fjernkatalog.
    Synkronisert blaing er slått av.

en: Could not open clipboard
nn_NO: Klarte ikkje å opna utklippstavla

en: Could not open log file: %s
nn_NO: Klarte ikkje å opna loggfila: %s

en: Could not parse remote path.
nn_NO: Klarte ikkje å tolka fjernfilbana.

en: Could not parse server address:
nn_NO: Klarte ikkje å tolka tenaradressa:

en: Could not read from data socket.
nn_NO: Klarte ikkje å lesa frå endepunktet.

en: Could not read from socket: %s
nn_NO: Klarte ikkje å lesa endepunktet: %s

en: Could not read server item.
nn_NO: Klarte ikkje å lesa tenarelementet.

en: Could not receive data from server.
nn_NO: Klarte ikkje å henta data frå tenaren.

en: Could not seek to the end of the file
nn_NO: Klarte ikkje å gå til slutten av fila

en: Could not send command to fzputtygen.
nn_NO: Klarte ikkje å senda kommandoen til fzputtygen.

en: Could not spawn IO thread
nn_NO: Klarte ikkje å starta I/U-tråden

en: Could not start transfer
nn_NO: Klarte ikkje å starta overføringa

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
nn_NO: Klarte ikkje å skriva "%s". Endringar i tilkoplingsstyraren blei ikkje lagra: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
nn_NO: Klarte ikkje å skriva "%s" - bokmerket kunne ikkje leggjast til: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
nn_NO: Klarte ikkje å skriva "%s". Dei globale bokmerka blei ikkje lagra: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
nn_NO: Klarte ikkje å skriva "%s" - køen kunne ikkje lagrast.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
nn_NO: Klarte ikkje å skriva "%s". Dei valde nettstadene blei ikkje eksporterte: %s

en: Could not write "%s":
nn_NO: Klarte ikkje å skriva "%s":

en: Could not write key file: %s
nn_NO: Klarte ikkje å skriva nøkkelfila: %s

en: Could not write to local file
nn_NO: Klarte ikkje å skriva til lokal fil

en: Could not write to log file: %s
nn_NO: Klarte ikkje å skriva til loggfila: %s

en: Could not write to socket: %s
nn_NO: Klarte ikkje å skriva til endepunktet: %s

en: Country:
nn_NO: Land:

en: Crea&te new file
nn_NO: Lag &ny fil

en: Create &missing local directory and enter it
nn_NO: Lag den manglande &lokalkatalogen og gå til han

en: Create &missing remote directory and enter it
nn_NO: Lag den manglande &fjernkatalogen og gå til han

en: Create a new subdirectory in the current directory
nn_NO: Lag ein ny underkatalog i den gjeldande katalogen

en: Create a new subdirectory in the current directory and change into it
nn_NO: Lag ein ny underkatalog i den gjeldande katalogen og gå til han

en: Create a new, empty file in the current directory
nn_NO: Lag ei ny, tom fil i den gjeldande katalogen

en: Create director&y and enter it
nn_NO: &Lag katalog og gå til han

en: Create directory
nn_NO: Laga katalog

en: Create empty file
nn_NO: Lag ei tom fil

en: Creating directory
nn_NO: Lagar katalog

en: Creating directory '%s'...
nn_NO: Lagar katalogen '%s …

en: Critical error
nn_NO: Kritisk feil

en: Critical error:
nn_NO: Kritisk feil:

en: Critical file transfer error
nn_NO: Kritisk filoverføringsfeil

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
nn_NO: Kritisk filoverføringsfeil etter å ha overført %s i %s

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
nn_NO: Gjeldande fjernkatalog (%s) er ikkje under synkronseringsrota (%s).
    Synkronisert blaing er slått av.

en: Current transfer type is set to ASCII.
nn_NO: Gjeldande overføringstype er ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
nn_NO: Gjeldande overføringstype blir automatisk oppdaga.

en: Current transfer type is set to binary.
nn_NO: Gjeldande overføringstype er binær.

en: Curve:
nn_NO: Kurve:

en: Cus&tom
nn_NO: &Tilpassa

en: Custom filter set
nn_NO: Tilpassa filtersamling

en: Custom server
nn_NO: Eigen tenar

en: Cyan
nn_NO: Cyanblå

en: D&ata type
nn_NO: D&atatype

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
nn_NO: &Desimalprefiks nyttar SI-symbol (dvs. 1kB = 1000 bytar)

en: D&efault
nn_NO: St&andard

en: D&elete
nn_NO: &Slett

en: D&irectory comparison
nn_NO: K&atalogsamanlikning

en: D&isable all
nn_NO: Slå &av alle

en: D&o not save passwords
nn_NO: Lagra &ikkje passorda

en: D&ouble-click action on directories:
nn_NO: For &katalogar:

en: D&uplicate
nn_NO: &Kopier

en: DOS-like with virtual paths
nn_NO: DOS-liknande med virtuelle baner

en: Dangerous filetype
nn_NO: Farleg filtype

en: Data socket closed too early.
nn_NO: Dataendepunktet blei lukka for tidleg.

en: Date
nn_NO: Dato

en: Date formatting
nn_NO: Datoformatering

en: Date/time format
nn_NO: Dato-/tidsformat

en: Date/time unknown
nn_NO: Ukjend dato/tid

en: Debug
nn_NO: Feilretting

en: Debugging settings
nn_NO: Feilsøkingsinnstillingar

en: Default &local directory:
nn_NO: Standard lokalkatalo&g

en: Default (Autodetect)
nn_NO: Standard (auto-oppdaging)

en: Default editor not properly quoted.
nn_NO: Førehandsvalt skriveprogram er utan rette argument.

en: Default file exists action
nn_NO: Standardhandling når fila finst

en: Default r&emote directory:
nn_NO: Standard f&jernkatalog:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
nn_NO: Klarer ikkje å tolka standard fjernbane. Sjå til at ho er ei gyldig absolutt bane for den valde tenartypen.

en: Default system language
nn_NO: Standard systempråk

en: Default transfer mode:
nn_NO: Standard overføringsmodus:

en: Default transfer type:
nn_NO: Standard overføringstype:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
nn_NO: Standard: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
nn_NO: Forseinkinga mellom mislykka tilkoplingsforsøk må vera mellom 1 og 999 sekund.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
nn_NO[0]: Lèt sambandet venta i %d sekund sidan det førre tilkoplingsforsøket feila …
nn_NO[1]: Lèt sambandet venta i %d sekund sidan det førre tilkoplingsforsøket feila …

en: Delete Site Manager entry
nn_NO: Slett oppføringa i tilkoplingsstyraren

en: Delete selected directory
nn_NO: Sletta vald katalog

en: Delete selected files and directories
nn_NO: Sletta valde filer og katalogar

en: Deleting "%s"
nn_NO: Slettar "%s"

en: Deleting %u files from "%s"
nn_NO: Slettar %u filer frå "%s"

en: Deleting symbolic link
nn_NO: Slettar symbolsk lenkje

en: Desktop
nn_NO: Arbeidsflate

en: Details
nn_NO: Detaljar

en: Details for new key:
nn_NO: Detaljar for ny nøkkel:

en: Detected newer version of FileZilla
nn_NO: Fann nyare utgåve av FileZilla

en: Dire&ctories
nn_NO: &Katalogar

en: Direction
nn_NO: Retning

en: Directory
nn_NO: Katalog

en: Directory comparison
nn_NO: Katalogsamanlikning

en: Directory comparison failed
nn_NO: Katalogsamanlikninga feila

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
nn_NO: Katalogen som skal innehalda loggfila finst ikkje eller filnamnet er ugyldig.

en: Directory listing &filters...
nn_NO: Katalogliste&filter …

en: Directory listing aborted by user
nn_NO: Kataloglistinga avbroten av brukaren

en: Directory listing failed
nn_NO: Klarte ikkje å lista opp katalogar

en: Directory listing filters
nn_NO: Kataloglistefilter

en: Directory listing of "%s" successful
nn_NO: Vellykka kataloglistinga av "%s"

en: Directory listing successful
nn_NO: Vellykka kataloglisting

en: Disa&ble all
nn_NO: S&lå av alle

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
nn_NO: Slå av synkronisert blaing og halda fram med å endra fjernkatalogen?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
nn_NO: Slå av dette valet igjen dersom du ikkje ønskjer å kunna sjå det rette kataloginnhaldet meir.

en: Disconnect from server
nn_NO: Kopla frå tenaren

en: Disconnected from server
nn_NO: Fråkopla tenaren

en: Disconnected from server: %s
nn_NO: Fråkopla tenaren: %s

en: Disconnecting from previous server
nn_NO: Koplar frå den førre tenaren

en: Disconnects from the currently visible server
nn_NO: Kopla frå den noverande synlege tenaren

en: Display about dialog
nn_NO: Syn opplysningsvindauget

en: Do &not use default editor
nn_NO: Bruk &ikkje det førehandsvalde skriveprogrammet

en: Do the same with &all selected files already being edited
nn_NO: Gjer det same med &alle dei merka filene som vert endra no

en: Do you really want to close FileZilla?
nn_NO: Vil du verkeleg lukka FileZilla?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
nn_NO: Vil du verkeleg sletta alle oppføringane til tilkoplingsstyraren og heile overføringskøen?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
nn_NO: Vil du verkeleg sletta alle oppføringane til tilkoplingsstyraren?

en: Do you really want to delete selected entry?
nn_NO: Vil du verkeleg sletta den valde oppføringa?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
nn_NO: Vil du verkeleg sletta overføringskøen?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
nn_NO: Vil du verkeleg senda '%s' til tenaren?

en: Do you want to reopen this file?
nn_NO: Vil du opna opp att denne fila?

en: Documentation
nn_NO: Dokumentasjon

en: Don't use external IP address on &local connections.
nn_NO: Bruk ikkje ekstern IP-adresse på &lokale tilkoplingar.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
nn_NO: Punktumsfiler er filnamn som begynner med eit punktum, slik som .htaccess

en: Double-click action
nn_NO: Dobbeltklikkhandling

en: Download
nn_NO: Last ned

en: Download &limit:
nn_NO: N&edlastingsgrense:

en: Download limit: %s/s
nn_NO: Nedlastingsgrense: %s/s

en: Download limit: none
nn_NO: Nedlastingsgrense: inga

en: Download search results
nn_NO: Last ned søkjeresultata

en: Download selected directory
nn_NO: Last ned vald katalog

en: Download selected files and directories
nn_NO: Last ned valde filer og katalogar

en: Download speed: %s/s
    Upload speed: %s/s
nn_NO: Nedlastingsfart: %s/s
    Opplastingsfart: %s/s

en: Downloading
nn_NO: Lastar ned

en: Downloading %s
nn_NO: Lastar ned %s

en: Downloading update...
nn_NO: Lastar ned oppdateringa …

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
nn_NO: Ein kan ikkje nytta dra-og-slepp mellom forskjellige &instansar av FileZilla.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
nn_NO: Ein kan ikkje nytta dra-og-slepp mellom forskjellige &tenarar.

en: Dupl&icate
nn_NO: &Kopier

en: E&nable all
nn_NO: Slå p&å alle

en: E&nter directory
nn_NO: Opna &katalog

en: E&xecute
nn_NO: &Utfør

en: E&xit
nn_NO: Avsl&utt

en: E&xport...
nn_NO: &Eksporter …

en: E-Mail:
nn_NO: E-post:

en: Each filter needs at least one condition.
nn_NO: Kvart filter treng minst eitt vilkår.

en: Edit filters
nn_NO: Endra filtera

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
nn_NO: Arbeid med fila i det førehandsvalde skriveprogrammet og last opp endringane til tenaren.

en: Editing directories is not supported
nn_NO: Katalogendringar er ikkje støtta

en: Editing failed
nn_NO: Endringa feila.

en: Editing search results
nn_NO: Endrar søkjeresultata

en: Email:
nn_NO: E-post:

en: Empty command
nn_NO: Tom kommando

en: Empty command.
nn_NO: Tom kommando.

en: Empty directory listing
nn_NO: Tom katalogliste

en: Empty directory.
nn_NO: Tom katalog.

en: Empty file extension.
nn_NO: Tom filtype.

en: Empty filter names are not allowed.
nn_NO: Filternamn kan ikkje vera tomme.

en: Empty name
nn_NO: Tomt namn

en: Empty quoted string.
nn_NO: Tom sitatstreng.

en: En&able all
nn_NO: Slå &på alle

en: Enable invalid character &filtering
nn_NO: Bruk &filtrering av ugyldige teikn

en: Encrypted
nn_NO: Kryptert

en: Encryption
nn_NO: Kryptering

en: Encryption details
nn_NO: Krypteringsdetaljar

en: End comparison and change sorting order?
nn_NO: Avslutta samanlikningog endra sorteringsrekkjefølgja?

en: Enter &custom command...
nn_NO: Skriv inn &tilpassa kommando …

en: Enter 0 for unlimited speed.
nn_NO: Verdien 0 gjev uavgrensa fart.

en: Enter command
nn_NO: Skriv inn kommando

en: Enter custom command
nn_NO: Skriv inn tilpassa kommando

en: Enter directory
nn_NO: Opna katalog

en: Enter filter name
nn_NO: Skriv filternamn

en: Enter name for filterset
nn_NO: Skriv inn namnet til filtersamlinga

en: Enter new name for filterset
nn_NO: Skriv inn det nye namnet til filtersamlinga

en: Enter password
nn_NO: Skriv passord

en: Enter selected directory
nn_NO: Opna vald katalog

en: Enter the password for the file '%s'.
    The converted file will be protected with the same password.
nn_NO: Skriv inn passordet til fila '%s'.
    Den konverterte fila vil vera beskytta med det same passordet.

en: Enter username
nn_NO: Skriv brukarnamn

en: Enter username and password
nn_NO: Skriv inn brukarnamn og passord

en: Error exporting settings
nn_NO: Feil under eksporten av innstillingane

en: Error importing
nn_NO: Feil under importeringa

en: Error loading queue
nn_NO: Klarte ikkje å lasta køen

en: Error loading xml file
nn_NO: Feil under lastinga av xml-fil

en: Error saving queue
nn_NO: Klarte ikkje å lagra køen

en: Error starting program
nn_NO: Programstartfeil

en: Error writing xml file
nn_NO: Feil under skrivinga av xml-fil

en: Error:
nn_NO: Feil:

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
nn_NO: Døme: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open

en: Examples
nn_NO: Døme

en: Exe&cute
nn_NO: &Utfør

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
nn_NO: Programfila inneheld ikkje utgåveopplysningar. Klarer derfor ikkje å sjå etter oppdateringar.

en: Explorer
nn_NO: Utforskar

en: Export &Filters
nn_NO: Eksport&filter

en: Export &Queue
nn_NO: Eksporter &køen

en: Export &Settings
nn_NO: Eksporter &innstillingane

en: Export settings
nn_NO: Eksporter innstillingane

en: F&ilter name:
nn_NO: &Filternamn:

en: FTP - File Transfer Protocol
nn_NO: FTP - filoverføringsprotokoll

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
nn_NO: FTP - filoverføringsprotokoll med valfri kryptering

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
nn_NO: FTP - utrygg filoverføringsprotokoll

en: FTP Engine not initialized, can't connect
nn_NO: Klarer ikkje å kopla til: FTP-motoren er ikkje starta

en: FTP Keep-alive
nn_NO: FTP vedlikehaldssamband

en: FTP Proxy
nn_NO: FTP-mellomtenar

en: FTP URL
nn_NO: FTP-adresse

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
nn_NO: FTP bruker sekundærsamband for dataoverførringar. Desse tilleggssambanda kan lagast på to forskjellige måtar.

en: FTPES - FTP over explicit TLS
nn_NO: FTPES - FTP over eksplisitt TLS

en: FTPS - FTP over implicit TLS
nn_NO: FTPS - FTP over implisitt TLS

en: Failed to change directory
nn_NO: Klarte ikkje å endra katalogen

en: Failed to change language
nn_NO: Klarte ikkje å endra språket

en: Failed to copy or move sites
nn_NO: Klarte ikkje å kopiera eller flytta nettstadene

en: Failed to create backup copy of xml file
nn_NO: Klarte ikkje å laga tryggleikskopi av xml-fila

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
nn_NO: Klarte ikkje å laga lyttande endepunkt til aktivmodusoverføringa

en: Failed to get 'My Documents' path
nn_NO: Klarte ikkje å finna bana til 'Mine dokument'

en: Failed to get desktop path
nn_NO: Klarte ikkje å finna skrivebordsbana

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
nn_NO: Klarte ikkje å henta adressa til kontrollsambandet - sambandet er lukka.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
nn_NO: Klarte ikkje å henta adressa til datasambandet - sambandet er lukka.

en: Failed to initialize FTP engine
nn_NO: Klarte ikkje å starta FTP-motoren

en: Failed to load panels, invalid resource files?
nn_NO: Klarte ikkje å lasta panela. Er ressursfilene ugyldige?

en: Failed to load private key: %s
nn_NO: Klarte ikkje å lasta den private nøkkelen: %s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
nn_NO: Klarte ikkje å opna "%s" for tilføying/skriving

en: Failed to open "%s" for reading
nn_NO: Klarte ikkje å opna "%s" for lesing

en: Failed to open "%s" for writing
nn_NO: Klarte ikkje å opna "%s" for skriving

en: Failed to parse returned path.
nn_NO: Klarte ikkje å tolka filbana.

en: Failed to receive data
nn_NO: Klarte ikkje å ta i mot data

en: Failed to retrieve directory listing
nn_NO: Klarte ikkje å ta i mot kataloglista

en: Failed to retrieve the external IP address.
nn_NO: Klarte ikkje å henta den eksterne IP-adressa.

en: Failed to send command.
nn_NO: Klarte ikkje å senda kommandoen.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
nn_NO: Klarte ikkje å lagra språkvalet %s (%s). Nyttar standard systemspråk.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
nn_NO: Klarte ikkje å lagra språkvalet %s (%s). Nyttar standard systemspråk (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
nn_NO: Klarte ikkje å lagra språkvalet %s (%s). Nyttar standard systemspråk.

en: Failed to set language to %s, using default system language
nn_NO: Klarte ikkje å lagra språkvalet %s. Nyttar standard systemspråk

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
nn_NO: Klarte ikkje å lagra språkvalet %s. Nyttar standard systemspråk (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
nn_NO: Klarte ikkje å lagra språkvalet %s. Nyttar standard systemspråk.

en: Failed to validate settings
nn_NO: Klarte ikkje å stadfesta innstillingane

en: Failed to write to file %s
nn_NO: Klarte ikkje å skriva til fila %s

en: Failed to write xml file
nn_NO: Klarte ikkje å skriva XML-fila

en: Failed transfers
nn_NO: Mislykka overføringar

en: Fall back to active mode
nn_NO: Fall tilbake til aktivmodus

en: Fil&e:
nn_NO: Fi&l:

en: Fil&es
nn_NO: &Filer

en: File
nn_NO: Fil

en: File descriptor not a socket
nn_NO: Filskildraren er ikkje eit endepunkt

en: File does not contain any importable data.
nn_NO: Fila innheld ikkje data som kan importerast.

en: File editing
nn_NO: Filendring

en: File exists
nn_NO: Fila finst

en: File exists action
nn_NO: Handling når fila finst

en: File has changed
nn_NO: Fila er endra

en: File lists
nn_NO: Fillister

en: File not found
nn_NO: Fann ikkje fila

en: File search
nn_NO: Filsøk

en: File transfer aborted by user
nn_NO: Filoverføringa blei avbroten av brukaren

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
nn_NO: Filoverføringa avbroten av brukaren etter å ha overført %s i %s

en: File transfer failed
nn_NO: Filoverføringa feila

en: File transfer failed after transferring %s in %s
nn_NO: Filoverføringa feila etter å ha overført %s i %s

en: File transfer skipped
nn_NO: Hoppa over filoverføringa

en: File transfer successful
nn_NO: Vellykka filoverføring

en: File transfer successful, transferred %s in %s
nn_NO: Vellykka filoverføring, overførte %s i %s

en: File transfers still in progress.
nn_NO: Det er framleis filoverføringar i gang.

en: File would transfer with ASCII data type.
nn_NO: Fila nyttar ASCII datatype-overføring.

en: File would transfer with binary data type.
nn_NO: Fila nyttar binær datatype-overføring.

en: FileZilla Error
nn_NO: FileZilla-feil

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
nn_NO: FileZilla kan no testa innstillingane dine for å sikra at alt er gjort rett.

en: FileZilla is already connected to a server.
nn_NO: FileZilla er allereie tilkopla ein tenar.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
nn_NO: Du tek i bruk språkendringa ved å starta om att FileZilla.

en: FileZilla updates
nn_NO: FileZilla-oppdateringar

en: Filelist status &bars
nn_NO: Status&linje filliste

en: Filename
nn_NO: Filnamn

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
nn_NO: Klarer ikkje å laga filnamn for katalogen %s og filnamnet %s

en: Filename invalid
nn_NO: Ugyldig filnamn

en: Filename unchanged
nn_NO: Filnamnet er uendra

en: Filename:
nn_NO: Filnamn:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
nn_NO: Filnamn kan ikkje innehalda nokon av desse teikna: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
nn_NO: Filnamn kan ikkje innehalda nokon av desse teikna: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
nn_NO: Filer som blir endra no

en: Filesize
nn_NO: Filstorleik

en: Filesize format
nn_NO: Format filstorleik

en: Filetype
nn_NO: Filtype

en: Filetype associations
nn_NO: Filtypetilknytingar

en: Filter applies to:
nn_NO: Filteret nyttast på:

en: Filter invalid characters in filenames
nn_NO: Filtrer ugyldige teikn i filnamn

en: Filter name already exists
nn_NO: Filtrer om namnet finst allereie

en: Filter out items matching all of the following
nn_NO: Filtrer ut element som passar alle følgjande

en: Filter out items matching any of the following
nn_NO: Filtrer ut element som passar eit av dei følgjande

en: Filter out items matching none of the following
nn_NO: Filtrer ut element som ikkje passar nokon av dei følgjande

en: Filter out items matching not all of the following
nn_NO: Filtrer ut element som ikkje passar alle følgjande

en: Filter set already exists
nn_NO: Filtersamlinga finst allereie

en: Filter the directory listings
nn_NO: Filtrera kataloglistinga

en: Filter validation failed
nn_NO: Filterstadfestinga feila

en: Find &files
nn_NO: Finn &filer

en: Find d&irectories
nn_NO: Finn &mapper

en: Fingerprint (SHA-1):
nn_NO: Fingeravtrykk (SHA-1):

en: Fingerprint (SHA-256):
nn_NO: Fingeravtrykk (SHA-256):

en: Firewall and router configuration wizard
nn_NO: Brannmur- og rutarinnstillingsrettleiar

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
nn_NO: Køyr nettverksinnstillingsrettleiaren om du ønskjer fleire detaljopplysningar om kva desse vala gjer.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
nn_NO: For å auka støleiken, bør du oppgje eit område på minst 10 portar.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
nn_NO: Standardinnstillingane vil nyttast i denne økta. Endringar vil ikkje bli lagra.

en: Force &UTF-8
nn_NO: Tvungen &UTF-8

en: Force showing &hidden files
nn_NO: Tving fram vising av &skjulte filer

en: Force showing hidden files
nn_NO: Tving fram vising av skjulte filer

en: Format specifications:
nn_NO: Formatspesifikasjonar:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
nn_NO: Format: utviding etterfølgt av kommando og argument i rett form.

note: @translator: Two examples: Found new nightly 2014-04-03\n, Found new release 3.9.0.1\n
en: Found new %s %s
nn_NO: Fann ny %s %s

en: Further documentation
nn_NO: Meir dokumentasjon

en: General
nn_NO: Generelt

en: General SOCKS server failure
nn_NO: Generell SOCKS-tenarfeil

en: Generic proxy
nn_NO: Generisk mellomtenar

en: Get external IP address from the following URL:
nn_NO: Få ekstern IP-adresse frå denne adressa:

en: Getting help
nn_NO: Få hjelp

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
nn_NO: Det oppgjevne filternamnet finst allereie. Vil du skriva over det?

en: Global bookmarks
nn_NO: Globale bokmerke

en: GnuTLS:
nn_NO: GNUTLS:

en: Green
nn_NO: Grøn

en: Group permissions
nn_NO: Grupperettar

en: H&igh
nn_NO: H&øg

en: Hash:
nn_NO: Nøkkel:

en: Hidden
nn_NO: Gøymd

en: High
nn_NO: Høg

en: Highest
nn_NO: Høgste

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
nn_NO: Høgste tilgjengelege port må vera eit tal mellom 1024 og 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
nn_NO: Hald nede skift-tasten for å endra filtertilstanden på begge sider samstundes.

en: Homepage:
nn_NO: Heimeside:

en: Host is down
nn_NO: Verten er nede

en: Host key mismatch
nn_NO: Vertsnøkkelen samsvarte ikkje

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
nn_NO: Verten startar med '[', men manglar avsluttande parentes.

en: Host unreachable
nn_NO: Klarer ikkje å nå verten

en: Host:
nn_NO: Vert:

en: Hours,
nn_NO: timar,

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
nn_NO: ISO &8601 (døme: 15:47)

en: IPv6 addresses are not supported with SOCKS4 proxy
nn_NO: SOCKS4-mellomtenaren kan ikkje nytta IPv6-adresser

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
nn_NO: Om ei handling ikkje fører med seg sende eller mottekne data i løpet av den oppgjevne tida, vil sambandet bli lukka og FileZilla vil prøva å kopla til att.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
nn_NO: Om du rapporterer feil bør du bruka loggenivået "Alle meldingar".

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
nn_NO: Det kan henda at den automatiske testen til sist i denne rettleiaren er vellykka, men at du likevel ikkje kan øverføra filer til ein tenar. Då kan det vera at tenaren ikkje har rette innnstillingar og at du må prøva aktivmodus. Du kan endra overføringsmåten i tilkoplingsstyraren.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
nn_NO: Om tilbakefallsvalet er slått på, vil du vera i stand til å kopla til feilkonfigurerte tenarar som avslår den valde overføringsmåten.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
nn_NO: Dersom vertsnøkkelendringa ikkje var venta, bør du kontakta tenaradministratoren.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
nn_NO: Om problemet held fram, kan det vera fordi ein rutar og/eller brannmur blokkerer FileZilla.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
nn_NO: Om problemet held fram, kan det vera fordi ein rutar og/eller brannmur bryt av sambandet.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
nn_NO: Om storleiken til loggfila når grensa, blir ho gjeve eit nytt namn ved at ".1" blir lagt til slutten av filnamnet og det blir laga ei ny fil. Då kan det vera at eldre loggfiler blir overskrivne.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
nn_NO: Om symlenkja peikar på ein katalog, kan FileZilla anten sletta den symbolske lenkja eller fjerna innhaldet til den lenkja katalogen.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
nn_NO: Om problemet held fram, kontakt rutar- eller brannmurleverandøren for å finna ei løysing.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
nn_NO: Om problemet held fram, kontakt rutarleverandøren din.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
nn_NO: Dersom ein bruker tidsbasert samanlikning, rekn to filer for å vera like om tidsskilnaden er innanfor denne grensa.

en: If you change the language, you need to restart FileZilla.
nn_NO: Endrar du språket, må du starta om att FileZilla.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
nn_NO: Om du klikkar på test-knappen vil FileZilla kopla seg til probe.filezilla-project.org og utføra nokre enkle testar.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
nn_NO: Om du lukkar FileZilla, vil du mista alle endringane.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
nn_NO: Om du skriv feil filtypar kan filtypane bli øydelagde under overføringar.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
nn_NO: Om du får feil, er ikkje innstillingane rette.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
nn_NO: Endra standard overføringsmåte dersom du ikkje klarer å henta kataloglister eller overføra filer.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
nn_NO: Om du held fram med å ha problem med ein spesifikk tenar, kan tenaren sjølv, ein fjernrutar eller ein brannmur ha feil innstillingar. Då kan du prøva å slå på passivmodus og kontakta tenaradministratoren for hjelp.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
nn_NO: Om du går gjennom rettleiaren og sluttesten er vellykka, skal brannmur- og rutarinnstillingane vera i orden.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
nn_NO: Om du nyttar ein brannmur må du sjå til at FileZilla får lov til å godta samband over alle gjevne portar.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
nn_NO: Om du nyttar ein rutar bør du sjå til alle desse portane blir vidaresende til maskina der du køyrer FileZilla.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
nn_NO: Om rutaren held fram med å endra IP-adressa, kontakt rutarleverandøren din.

en: Import settings
nn_NO: Importer innstillingar

en: Import successful
nn_NO: Vellykka import

en: Improperly quoted association.
nn_NO: Feil i tilknytinga.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
nn_NO: I aktivmodus må FileZilla lytta på ein port for dataoverføringar. Du må skriva inn kva portar FileZilla skal bruka.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
nn_NO: Dersom du har ein rutar må du vidaresenda alle tilgjengelege portar. Det er fordi FileZilla ikkje kan påverka kva portar systemet ditt vel.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
nn_NO: FileZilla må kjenna til den eksterne IP-adressa di for å kunna bruka aktivmodus.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
nn_NO: Den tilrådde måten for dei fleste brukarar er å nytta passivmodus. FileZilla spør tenaren etter ein port og koplar seg til den gjevne porten. Metoden krev få innstillingar.

en: Incorrect password
nn_NO: Feil passord

en: Information about the latest version of FileZilla could not be retrieved. Please try again later.
nn_NO: Klarte ikkje å henta opplysningar om den siste FileZilla-utgåva. Prøv att seinare.

en: Initializing TLS...
nn_NO: Startar TLS …

en: Insecure algorithm!
nn_NO: Utrygg algoritme!

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
nn_NO: Utrygg tenar - han kan ikkje nytta FTP over TLS.

en: Interactive
nn_NO: Interaktiv

en: Interface
nn_NO: Grensesnitt

en: Interrupted by signal
nn_NO: Avbrote av signal

en: Interrupted by user
nn_NO: Avbroten av brukaren

en: Invalid Content-Length
nn_NO: Ugyldig innhaldslengd

en: Invalid HTTP Response
nn_NO: Ugyldig HTTP-svar

en: Invalid argument passed
nn_NO: Sende ugyldig argument

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
nn_NO: Motteke ugyldig teiknrekke, slår av UTF-8. Bruk UTF-8-valet i tilkoplingsstyraren for å tvinga fram bruk av UTF-8.

en: Invalid chunk size
nn_NO: Ugyldig oppdelingsstorleik

en: Invalid data received
nn_NO: Motteke ugyldige data

en: Invalid date
nn_NO: Ugyldig dato

en: Invalid filename
nn_NO: Ugyldig filnamn

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
nn_NO: Ugyldig vert - berre kolon og port kan følgja etter sluttparentes.

en: Invalid input
nn_NO: Ugyldige inndata

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
nn_NO: Ugyldig port - portnummeret må vera mellom 1 og 65535.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP with optional encryption,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over TLS (implicit) and
    ftpes:// for FTP over TLS (explicit).
nn_NO: Ugyldig protokoll er vald. Gyldige protokollar er:
    ftp:// for normal FTP med valfri kryptering,
    sftp:// for SSH-filoverføringsprotokollen,
    ftps:// for FTP over TLS (implisitt) og
    ftpes:// for FTP over TLS (eksplisitt).

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
nn_NO: Ugyldig mellomtenarvert - berre kolon og port kan følgja etter sluttparentes.

en: Invalid regular expression
nn_NO: Ugyldig regulært uttrykk

en: Invalid response code
nn_NO: Ugyldig svarkode

en: Invalid search conditions: %s
nn_NO: Ugyldige søkjevilkår: %s

en: Invalid site path
nn_NO: Ugyldig nettstadbane

en: Invalid size in condition
nn_NO: Ugyldig storleik på føresetnaden

en: Invalid username given.
nn_NO: Brukarnamnet er ugyldig.

en: Invalid value for ai_flags
nn_NO: Ugyldig verdi for ai_flags

en: Invalid value for hints
nn_NO: Ugyldig hint-verdi

en: Jurisdiction country:
nn_NO: Rettsområde land:

en: Jurisdiction locality:
nn_NO: Domsmyndeområde:

en: Jurisdiction state or province:
nn_NO: Domsmyndestat/-provins:

en: Keep directories on top
nn_NO: Hald alltid katalogane øvst

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
nn_NO: Hugs at ikkje alle tenarar støttar denne eigenskapen og at dei kan gje feil lister om dette valet er slått på. Sjølv om FileZilla utfører nokre testar for å sjå om tenaren støttar denne eigenskapen, kan testen feila.

en: Key exchange
nn_NO: Nøkkelutveksling

en: Key exchange:
nn_NO: Nøkkelutveksling:

en: Key file
nn_NO: Nøkkelfil

en: L&owest
nn_NO: L&ågaste

en: Language
nn_NO: Språk

en: Language changed
nn_NO: Språket er endra

en: Last modified
nn_NO: Sist endra

en: Layout
nn_NO: Utforming

en: Limit for concurrent &downloads:
nn_NO: Grense for samtidige &nedlastingar:

en: Limit for concurrent &uploads:
nn_NO: Grense for samtidige oppl&astingar:

en: Limit local ports
nn_NO: Avgrens lokale portar

en: Limit size of logfile
nn_NO: Avgrens loggfilstorleiken

en: Limit:
nn_NO: Grense:

en: Line length exceeded
nn_NO: For lang linjelengd

en: Linked against
nn_NO: Lenka til

en: Listen socket closed
nn_NO: Lytteendepuktet er lukka

en: Listing:
nn_NO: Listar:

en: Lo&west available port:
nn_NO: L&ågaste tilgjengelege port:

en: Local
nn_NO: Lokal

en: Local address in use
nn_NO: Den lokale adressa er i bruk

en: Local endpoint has been closed
nn_NO: Det lokale endepunktet vart lukka

en: Local file
nn_NO: Lokal fil

en: Local file does not exist.
nn_NO: Lokal fil finst ikkje.

en: Local file is %s
nn_NO: Lokal fil er %s

en: Local file is a directory instead of a regular file.
nn_NO: Lokal fil er ein katalog, ikkje ei vanleg fil.

en: Local file is not a valid filename.
nn_NO: Lokal fil er ikkje eit gyldig filnamn.

en: Local file search
nn_NO: Lokalt filsøk

en: Local filters:
nn_NO: Lokale filter:

en: Local path handling:
nn_NO: Lokal stibehandling:

en: Local site:
nn_NO: Lokal stad:

en: Locality:
nn_NO: Stad:

en: Log file
nn_NO: Loggfil

en: Logged in
nn_NO: Pålogga

en: Logging
nn_NO: Loggføring

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
nn_NO: Påloggingsdataa inneheld ikkje-ASCII-teikn og det kan vera at tenaren ikkje forstår UTF-8. Det er ikkje mogleg å falla tilbake til lokalt teiknsett grunna bruk av mellomtenar.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
nn_NO: Påloggingsdataa inneheld ikkje-ASCII-teikn og det kan vera at tenaren ikkje forstår UTF-8. Prøver lokalt teiknsett.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
nn_NO: Påloggingstypen må anten vera 'spør' eller 'interaktiv' (utan apostrofane).

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
nn_NO: Påloggingstypen kan berre nyttast saman med ei FTP-adresse. Argumentet må anten vera '%s' eller '%s'

en: Low
nn_NO: Låg

en: Lowest
nn_NO: Lågaste

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
nn_NO: Det lågaste portnummeret må vera mellom 1024 og 65535.

en: Magenta
nn_NO: Magentaraud

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
nn_NO: Sjå til at ein har tilgang til fila og at ho er eit velforma XML-dokument.

en: Malformed chunk data: %s
nn_NO: Ugyldige oppdelingsdata: %s

en: Manual transfer
nn_NO: Manuell overføring

en: Match all of the following
nn_NO: Samsvar med alle følgjande

en: Match any of the following
nn_NO: Samsvar med kva som helst av følgjande

en: Match none of the following
nn_NO: Samsvar med ingen av dei følgjande

en: Match not all of the following
nn_NO: Samsvar ikkje med alle følgjande

en: Maximum simultaneous &transfers:
nn_NO: &Høgste tal samtidige overføringar:

en: Memory allocation failure
nn_NO: Minnetildelingsfeil

en: Message log
nn_NO: Meldingslogg

en: Message too large
nn_NO: Meldinga er for stor

en: Minutes
nn_NO: minutt

en: Move &down
nn_NO: Flytt &ned

en: Move &up
nn_NO: Flytt &opp

en: My Computer
nn_NO: Datamaskina mi

en: My Documents
nn_NO: Dokumenta mine

en: My Sites
nn_NO: Nettstadene mine

en: N/a
nn_NO: -

en: Name
nn_NO: Namn

en: Name already exists
nn_NO: Namnet finst allereie

en: Name of bookmark already exists.
nn_NO: Bokmerkenamnet finst allereie.

en: Name:
nn_NO: Namn:

en: Natural sort
nn_NO: Naturleg sortering

en: Need to enter filter name
nn_NO: Du må skriva inn filternamnet

en: Need to enter valid local path
nn_NO: Du må skriva inn gyldig lokalsti

en: Need to enter valid remote path
nn_NO: Du må skriva inn gyldig fjernsti

en: Need to specify a character encoding
nn_NO: Ein må føra opp teiknkoding

en: Neither nodename nor servname provided, or not known
nn_NO: Verken node- eller tenarnamnet er oppgjeve - eller so er det ukjent

en: Network host does not have any network addresses in the requested address family
nn_NO: Nettverksverten har ikkje ei nettverksadresse i den førespurde adressefamilien

en: Network unreachable
nn_NO: Klarer ikkje å nå nettverket

en: Never
nn_NO: Aldri

en: New &Folder
nn_NO: N&y mappe

en: New &tab
nn_NO: Ny &fane

en: New Book&mark
nn_NO: Nytt &bokmerke

en: New bookmark
nn_NO: Nytt bokmerke

en: New directory
nn_NO: Ny katalog

en: New features and improvements in %s
nn_NO: Nye eigenskapar og forbetringar i %s

en: New filter
nn_NO: Nytt filter

en: New folder
nn_NO: Ny mappe

en: New site
nn_NO: Ny stad

en: Next to the transfer queue
nn_NO: Ved sida av overføringskøen

en: No
nn_NO: Nei

en: No address associated with nodename
nn_NO: Inga adresse er knytt til nodenamnet

en: No category to export selected
nn_NO: Ingen kategori er vald for eksportering

en: No command given, aborting.
nn_NO: Ingen kommando er oppgjeven - avbryt.

en: No external IP address set, trying default.
nn_NO: Inga ekstern IP-adresse er lagra - prøver standardverdien.

en: No files are currently being edited.
nn_NO: Ingen filer blir endra no.

en: No filter name given
nn_NO: Er ikkje oppgjeve noko filternamn

en: No host given, please enter a host.
nn_NO: Manglar vertsnamnet - skriv det inn.

en: No images available
nn_NO: Ingen bilete er tilgjengelege

en: No name for the filterset given.
nn_NO: Er ikkje oppgjeve noko filtersamlingsnamn.

en: No program associated with filetype
nn_NO: Ikkje noko program er knytt til filtypen

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
nn_NO: Ikkje noko program er knytt til endring av filer med filtypen '%s'.

en: No route to host
nn_NO: Inga rute til verten

en: No search results
nn_NO: Ingen søkjeresultat

en: No sites available
nn_NO: Ingen nettstader er tilgjengelege

en: No supported SOCKS5 auth method
nn_NO: Ingen støtta SOCKS5-godkjenningsmetode

en: No username given.
nn_NO: Brukarnamn er ikkje oppgjeve.

en: None
nn_NO: Ingen

en: None selected yet
nn_NO: Ingen er enno valde

en: Nonrecoverable failure in name resolution
nn_NO: Klarte ikkje å ordna namneoppløysingsfeilen

en: Not all items could be requeued for transfer.
nn_NO: Ikkje alle elementa vart lagde attende i overføringskøen.

en: Not connected
nn_NO: Ikkje tilkopla

en: Not connected to any server
nn_NO: Ikkje tilkopla mot nokon tenar

en: Not connected to any server.
nn_NO: Ikkje tilkopla mot nokon tenar.

en: Not connected.
nn_NO: Ikkje tilkopla.

en: Not initialized, need to call WSAStartup
nn_NO: Ikkje starta, må kalla opp WSAStartup

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
nn_NO: Ver merksam på at denne eigenskapen berre er støtta når ein nyttar FTP-protokollen.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
nn_NO: Obs: dette fungerer berre med vanlege, ikkje-krypterte FTP-samband.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
nn_NO: Obs: bruk av generisk mellomtenar gjev passivmodus på FTP-sambanda.

en: Number of decimal places:
nn_NO: Tal på desimalplassar:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
nn_NO: Talet på forsøk må vera mellom 0 og 99.

en: OK
nn_NO: &OK

en: OS version:
nn_NO: OS-utgåve:

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
nn_NO: På dei følgjande sidene stiller ein inn overførings- og tilbakefallsmåten (dersom slått på).

en: Once
nn_NO: Éin gong

en: Once a day
nn_NO: Éin gong om dagen

en: Once a week
nn_NO: Éin gong i veka

en: Only use plain FTP (insecure)
nn_NO: Bruk berre vanleg FTP (utrygg)

en: Open directory in system's file manager
nn_NO: Opna katalogen i systemet sin filbehandlar

en: Open the Site Manager
nn_NO: Opna tilkoplingsstyraren

en: Open the Site Manager.
nn_NO: Opna tilkoplingsstyraren.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
nn_NO: Opnar tilkoplingsstyraren. Høgreklikk for å sjå nettstadlista.

en: Open the file.
nn_NO: Opna fila.

en: Open the settings dialog of FileZilla
nn_NO: Opna FileZilla sine innstillingar

en: Opened as:
nn_NO: Opna som:

en: Opening failed
nn_NO: Opninga feila

en: Opens a new tab
nn_NO: Opnar i ny fane

en: Opens the Site Manager
nn_NO: Opnar tilkoplingsstyraren

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
nn_NO: Opnar filtervindauget for kataloglister. Høgreklikk for å slå filtera av/på.

en: Operating System:
nn_NO: Operativsystem:

en: Operation already in progress
nn_NO: Handlinga er allereie i gang

en: Operation in progress
nn_NO: Handlinga held på

en: Operation not supported
nn_NO: Kommandoen er ikkje støtta

en: Orange
nn_NO: Oransje

en: Organization:
nn_NO: Organisasjon:

en: Other SFTP options
nn_NO: Andre SFTP-val

en: Other system error
nn_NO: Annan systemfeil

en: Other:
nn_NO: Anna:

en: Out of memory
nn_NO: Ikkje nok minne

en: Overview
nn_NO: Oversyn

en: Overwrite &if source newer
nn_NO: Skriv over om &kjelda er nyare

en: Overwrite file
nn_NO: Skriv over fila

en: Overwrite file if size differs
nn_NO: Skriv over fila om storleiken er forskjellig

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
nn_NO: Skriv over fila om storleiken er forskjellig eller kjeldefila er nyare

en: Overwrite file if source file newer
nn_NO: Skriv over fila om kjeldefila er nyare

en: Overwrite if &different size
nn_NO: Skriv over om &forskjellige storleik

en: Overwrite if different si&ze or source newer
nn_NO: Skr&iv over om forskjellig storleik eller kjeldefila er nyare

en: Own build type: %s
nn_NO: Eigen utgåvetype: %s

en: Owner permissions
nn_NO: Eigarrettar

en: Owner/Group
nn_NO: Eigar/gruppe

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
nn_NO: &Hindra systemet frå å gå i sovemodus under overføringar og andre handlingar

en: P&roxy host:
nn_NO: &Mellomtenarvert:

en: PORT command tainted by router or firewall.
nn_NO: PORT-kommandoen er endra av rutaren eller brannmuren.

en: Pa&ssive (recommended)
nn_NO: &Passiv (tilrådd)

en: Parameter not a valid URL
nn_NO: Parameteren er ikkje ei gyldig adresse

en: Parsing %d bytes of version information.
nn_NO: Tolkar %d bytar av oppgåveopplysningane.

en: Pass&word:
nn_NO: &Passord:

en: Passive (recommended)
nn_NO: &Passiv (tilrådd)

en: Passive mode
nn_NO: Passivmodus

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
nn_NO: Passivmodus er no standard overføringsmodus.

en: Password required
nn_NO: Passord er påkravd

en: Path
nn_NO: Filbane

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
nn_NO: Klarer ikkje å laga bane for katalogen %s og underkatalogen %s

en: Path not found:
nn_NO: Fann ikkje bana:

en: Paths
nn_NO: Stigar

en: Pending removal
nn_NO: Ventar på fjerning

en: Permission
nn_NO: Løyve

en: Permission denied
nn_NO: Tilgang avvist

en: Permissions
nn_NO: Tilgangar

en: Platform:
nn_NO: Plattform:

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
nn_NO: Gå til https://filezilla-project.org/probe.php for å sjå om tenaren køyrer og sjå nøye over innstillingane dine éin gong til.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
nn_NO: Still inn brannmur og rutar slik at FileZilla kan laga utgåanda samband mot vilkårlege portar.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
nn_NO: Slå av innstillingar slik som "DMZ-modus" eller "spelemodus" i rutaren din.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
nn_NO: Sjå til at du har eit stabilt internett-samband og sjå nøye over innstillingane ein gong til.

en: Please enter a custom date format.
nn_NO: Før opp eit tilpassa datoformat.

en: Please enter a custom time format.
nn_NO: Før opp eit tilpassa tidformat.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
nn_NO: Skriv inn ein dato i formatet ÅÅÅÅ-MM-DD, slik som til dømes 2010-07-18.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
nn_NO: Skriv inn ei nedlastingsfartsgrense større eller lik 0 %s/s.

en: Please enter a name for the new filter.
nn_NO: Gje namn til det nye filteret.

en: Please enter a new name for the copied filter.
nn_NO: Gje det kopierte filteret eit nytt namn.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
nn_NO: Skriv inn eit nytt namn for filtersamlinga "%s"

en: Please enter a new name for the filter.
nn_NO: Gje nytt namn til filteret.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
nn_NO: Skriv inn eit tal mellom 0 og 10 for å bestemma talet på samtidige nedlastingar.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
nn_NO: Skriv inn eit tal mellom 0 og 10 for å bestemma talet på samtidige opplastingar.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
nn_NO: Skriv inn eit tal mellom 0 og 10 for å bestemma talet på samtidige overføringar.

en: Please enter a password for this server:
nn_NO: Skriv inn eit passord for denne tenaren:

en: Please enter a timeout between 10 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
nn_NO: Skriv eit tidsavbrot mellom 10 og 9999 sekund, eller 0 for å slå av tidsavbrot.

en: Please enter a unique name for this filter set
nn_NO: Gje filtersamlinga eit eintydig namn

en: Please enter a username for this server:
nn_NO: Skriv inn eit brukarnamn for denne tenaren:

en: Please enter a valid portrange.
nn_NO: Skriv inn eit gyldig portområde.

en: Please enter an URL where to get your external address from
nn_NO: Skriv nettadressa der du kan få den eksterne adressa di frå

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
nn_NO: Skriv inn ei opplastingsfartsgrense større enn eller lik 0 %s/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
nn_NO: Skriv ein rå FTP-kommando.
    Bruk av råe FTP-kommandoar medfører tømming av katalogmellomlageret.

en: Please enter the complete path of a program and its arguments. This command will be executed when the queue has finished processing.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You need to properly quote commands and their arguments if they contain spaces.
nn_NO: Skriv den fullstendige stien og argumenta til programmet. Kommandoen vil verta utført når behandlingskøen er ferdig.
    Døme: c:\bane\fil.exe i MS Windows eller /bane/fil i Unix.
    Du må òg føra opp kommandoane og argumenta deira med hermeteikn om dei inneheld mellomrom.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
nn_NO: Skriv namnet på katalogen som skal opprettast:

en: Please enter the name of the file which should be created:
nn_NO: Skriv namnet på fila som skal opprettast:

en: Please enter username and password for this server:
nn_NO: Skriv inn brukarnamn og passord for denne tenaren:

en: Please enter your external IP address
nn_NO: Skriv inn den eksterne IP-adressa di

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
nn_NO: Skriv inn den eksterne IP-adressa di i denne rettleiaren si side for aktivmodus. Dersom du har ei dynamisk adresse eller du ikkje kjenner den eksterne adressa, bruk det eksterne oppslagsvalet.

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
nn_NO: Følg rettleiinga nøye sidan feil innstillingar vil medføra at du ikkje får FTP-samband.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
nn_NO: Sjå til at FileZilla kan etablera utgåande tilkoplingar og at du skreiv rett adresse til adresseløysaren.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
nn_NO: Sjå til at regionaltilpassinga du bad om er installert på systemet ditt.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
nn_NO: Sjå til at rutaren din nyttar den nyaste fastvareutgåva og dei rette innstillingane. Du må bruka manuell portvidaresending. Slå av innstillingar slik som "DMZ-modus" eller "spelemodus" i rutaren din.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
nn_NO: Ver merksam på at FileZilla ikkje har nokon påverknad på kva port tenaren vel. Dermed kan tenaren kanskje velja ein port som brannmuren trur berre blir brukt av trojanarar eller andre skadeprogram. Du kan trygt sjå vekk frå slike falske alarmar.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
nn_NO: Det er berre mogleg å ta vare på opplastingstidsstempla til FTP-, FTPS- og FTPES-tenarar om dei støttar MFMT-kommandoen.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
nn_NO: Ver merksam på at somme tenarar kan stengja deg ute om du koplar til for ofte eller med for korte opphald.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
nn_NO: Køyr denne rettleiaren ein gong til om nettverket endrar seg eller du får problem med tenarar som tidlegare fungerte.

en: Please select an action:
nn_NO: Vel ei handling:

en: Please select the categories you would like to import.
nn_NO: Vel kategoriane du vil importera.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
nn_NO: Vel kva standard overføringstype du ønskjer å bruka.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
nn_NO: Gje katalogen "%s" nye attributt.

en: Please select the new attributes for the file "%s".
nn_NO: Gje fila "%s" nye attributt.

en: Please select the new attributes for the selected directories.
nn_NO: Gje dei valde katalogane nye attributt.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
nn_NO: Gje dei valde filene og katalogane nye attributt.

en: Please select the new attributes for the selected files.
nn_NO: Gje dei valde filene nye attributt.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
nn_NO: Oppdater brannmuren og sjå til at rutaren din nyttar den nyaste fastvareutgåva og dei rette innstillingane. Du må bruka manuell portvidaresending. Slå av innstillingar slik som "DMZ-modus" eller "spelemodus" i rutaren din. Bruk heller ikkje protokollkontrollar eller protokollspesifikke "fiksar".

en: Postal code:
nn_NO: Postnummer:

en: Pre&allocate space before downloading
nn_NO: F&ørehandstildel plass før nedlastinga

en: Preallocation
nn_NO: Førehandstildeling

en: Predefined Sites
nn_NO: Førehandsdefinerte stader

en: Preserving file timestamps
nn_NO: Tek vare på tidsstempel

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
nn_NO: Skriv ut diagnostikkopplysningar knytt til oppstarten av FileZilla

en: Print version information to stdout and exit
nn_NO: Skriv ut utgåveopplysningane til standard utkanal og avslutt

en: Prioritize directories (default)
nn_NO: Prioriter katalogar (standard)

en: Priority
nn_NO: Prioritet

en: Privacy policy: Only your version of FileZilla, your used operating system and your CPU architecture will be submitted to the server.
nn_NO: Presonvernreglar: berre opplysningar om prosessorarkitekturen, operativsystemet og FileZilla-utgåva du bruker vil verta sende til tenaren.

en: Private &keys:
nn_NO: Private &nøklar:

en: Pro&tocol:
nn_NO: Pro&tokoll:

en: Pro&xy password:
nn_NO: P&assord:

en: Process &Queue
nn_NO: Behandla &køen

en: Process file table overflow
nn_NO: Behandla filtabelloverflyt

note: @translator: Example: Processed 5 files in 1 directory
en: Processed %s in %s.
nn_NO: Behandla %s i %s.

en: Protocol not supported
nn_NO: Protokollen er ikkje støtta

en: Protocol not supported on given socket type
nn_NO: Protokollen er ikkje støtta av den gjevne endepunktstypen

en: Protocol:
nn_NO: Protokoll:

en: Proxy &port:
nn_NO: &Port:

en: Proxy &user:
nn_NO: &Brukar:

en: Proxy authentication failed
nn_NO: Mellomtenarautentiseringa feila

en: Proxy handshake failed: %s
nn_NO: Mellomtenargodkjenningsprosedyren feila: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
nn_NO: Mellomlagerverten startar med '[', men manglar avsluttande parentes.

en: Proxy reply: %s
nn_NO: Svar frå mellomtenar: %s

en: Proxy request failed. Reply from proxy: %s
nn_NO: Mellomtenarførespurnaden feila. Svaret frå mellomtenaren: %s

en: Proxy request failed: %s
nn_NO: Førespurnaden til mellomtenaren feilar: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
nn_NO: Mellomtenarførespurnaden feila: ukjend adressetype i CONNECT-svaret

en: Proxy set but proxy host or port invalid
nn_NO: Mellomtenarinnstillinga er lagra, men verten eller porten er ugyldig

en: Public Key Authentication
nn_NO: Offentleg nøkkel-autentisering

en: Public key algorithm:
nn_NO: Offentleg nøkkel-algoritme:

en: Public permissions
nn_NO: Offentlege tilgangar

en: Queue has been fully processed
nn_NO: Køen er blitt fullstendig behandla

en: Queue: %s MiB
nn_NO: Kø: %s MiB

en: Queue: %s%s
nn_NO: Kø: %s%s

en: Queue: empty
nn_NO: Kø: tom

en: Queued files
nn_NO: Filer i køen

en: Queueing:
nn_NO: I kø:

en: R&eboot system once
nn_NO: Start &om att systemet éin gong

en: R&emote directory tree
nn_NO: &Fjernkatalogtre

en: R&eset and requeue selected files
nn_NO: N&ullstill og legg dei valde filene i køen igjen

en: Raw FTP command
nn_NO: Rå FTP-kommando

en: Re&ad
nn_NO: &Les

en: Re&fresh
nn_NO: &Oppdater

en: Re&name
nn_NO: Gje &nytt namn

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
nn_NO: Køyr rettleiaren på nytt og sjå nøye over innstillingane dine. Bruk dei på same vis på dei andre rutarane og brannmurane dine.

en: Rea&d
nn_NO: &Les

en: Read-only
nn_NO: Berre lesing

en: Really cancel current operation?
nn_NO: Vil du verkeleg avslutta den gjeldande handlinga?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
nn_NO[0]: Vil du verkeleg sletta %d katalog og innhaldet i han frå tenaren?
nn_NO[1]: Vil du verkeleg sletta %d katalogar og innhaldet i dei frå tenaren?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
nn_NO[0]: Vil du verkeleg sletta %d fil frå tenaren?
nn_NO[1]: Vil du verkeleg sletta %d filer frå tenaren?

en: Really delete %s and %s from the server?
nn_NO: Vil du verkeleg sletta %s og %s frå tenaren?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
nn_NO: Vil du verkeleg sletta dei valde filene og/eller katalogane frå tenaren?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
nn_NO: Vil du verkeleg sletta dei valde filene og/eller katalogane frå tenaren?

en: Reason
nn_NO: Årsak

en: Reboot now
nn_NO: Start om att no

en: Rec&urse into subdirectories
nn_NO: Ta med &underkatalogar|

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
nn_NO: Den mottekne kataloglista verkar vera koda med EBCDIC.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
nn_NO: Avbryt: motteke ei linje med over 10000 teikn.

en: Received data tainted
nn_NO: Mottekne data er øydelagde

en: Received invalid character in version information
nn_NO: Mottok ugyldig teikn i utgåveopplysningane

en: Received version information is too large
nn_NO: Dei mottekne utgåveopplysningane er for store

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
nn_NO: Oppattkoplingsopplysningar kan ikkje tømmast når ein er tilkopla ein tenar.
    Om du held fram, vil sambandet bli kopla ned.

en: Reconnection settings
nn_NO: Omattilkoplingsinnstillingar

en: Reconnects to the last used server
nn_NO: Koplar seg opp att til den sist nytta tenaren.

en: Recursively adding files to queue.
nn_NO: Legg til &filer rekursivt i køen.

en: Recursively changing permissions.
nn_NO: Endra tilgangsløyva rekursivt.

en: Recursively deleting files and directories.
nn_NO: Slett filer og katalogar rekursivt.

en: Red
nn_NO: Raud

en: Redirection to invalid or unsupported URI: %s
nn_NO: Omdirigering til ugyldig eller ikkje-støtta URI: %s

en: Redirection to invalid or unsupported address: %s
nn_NO: Omdirigering til ugyldig eller ikkje-støtta adresse: %s

en: Refresh the file and folder lists
nn_NO: Frisk opp att fil- og mappelista

en: Remember passwords?
nn_NO: Hugsa passord?

en: Remote
nn_NO: Fjern

en: Remote file
nn_NO: Fjernfil

en: Remote file search
nn_NO: Fjernfilsøk

en: Remote filters:
nn_NO: Fjernfilter:

en: Remote path
nn_NO: Fjernfilbane

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
nn_NO: Klarer ikkje å tolka fjernbana. Sjå til at ho er ei gyldig, absolutt bane og at ho er støtta av tenartypen (%s) til den gjeldande nettstaden.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
nn_NO: Klarer ikkje å tolka fjernbana. Sjå til at ho er ei gyldig, absolutt bane og at ho er støtta av tenartypen (%s) på den overordna nettstaden.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
nn_NO: Klarer ikkje å tolka fjernbana. Sjå til at ho er ei gyldig, absolutt bane.

en: Remote path could not be parsed.
nn_NO: Klarte ikkje å tolka fjernfilbana.

en: Remote path handling:
nn_NO: Fjernstibehandling

en: Remote path:
nn_NO: Fjernfilbane:

en: Remote site:
nn_NO: Fjernstad:

en: Remove &all
nn_NO: Fjern &alle

en: Remove &selected
nn_NO: Fjern &valde

en: Rename file
nn_NO: Gje fila nytt namn

en: Rename selected directory
nn_NO: Gje vald katalog nytt namn

en: Rename selected files and directories
nn_NO: Gje nytt namn til valde filer og katalogar

en: Renaming '%s' to '%s'
nn_NO: Gjev '%s' det nye namnet '%s'

en: Reporting bugs and feature requests
nn_NO: Senda forslag og feilmeldingar

en: Request failed - client is not running identd (or not reachable from server)
nn_NO: Førespurnaden feila - klienten køyrer ikkje identd (eller tenaren kan ikkje nå han)

en: Request failed - client's identd could not confirm the user ID string
nn_NO: Førespurnaden feila - klienten sin identd-prosess klarte ikkje å stadfesta brukaren sin ID-streng

en: Request rejected or failed
nn_NO: Førespurnaden vart avvist eller feila

en: Require explicit FTP over TLS
nn_NO: Krev eksplisitt FTP over TLS

en: Require implicit FTP over TLS
nn_NO: Krev implisitt FTP over TLS

en: Reset and requeue &all
nn_NO: Nullstill og legg &alle i køen igjen

en: Resolved protocol is unknown
nn_NO: Den funne protokollen er ukjend

en: Resolving address of %s
nn_NO: Slår opp adressa til %s

en: Resource temporarily unavailable
nn_NO: Ressursen er mellombels utilgjengeleg

en: Response:
nn_NO: Svar:

en: Results:
nn_NO: Resultat:

en: Resume file transfer
nn_NO: Hald fram med filoverføringa

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
nn_NO: Dersom tenaren bruker eit anna linjeendingsformat enn klienten kan ein få problem ved oppattaking av ASCII-filer.

en: Retrieving directory listing of "%s"...
nn_NO: Hentar kataloglista til "%s" …

en: Retrieving directory listing...
nn_NO: Hentar kataloglista …

en: Retrieving external IP address from %s
nn_NO: Hentar ekstern IP-adresse frå %s:

en: S&how files currently being edited...
nn_NO: &Vis filer som blir endra no …

en: S&how the Site Manager on startup
nn_NO: &Start med tilkoplingsstyraren

en: S&hutdown system once
nn_NO: Slå &av systemet éin gong

en: S&top
nn_NO: S&topp

en: S&uspend system once
nn_NO: D&valemodus éin gong

en: S&ynchronized browsing
nn_NO: S&ynkronisert blaing

en: SOCKS4 proxy will connect to: %s
nn_NO: SOCKS4-mellomtenaren vil kopla seg til: %s

en: SOCKS5 does not support usernames or passwords longer than 255 characters.
nn_NO: SOCKS5 kan ikkje nytta brukarnamn eller passord som er lengre enn 255 teikn.

en: Save settings?
nn_NO: Lagra innstillingane?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
nn_NO: Systemadministratoren har slått av høvet til å lagra passord.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
nn_NO: Du har slått av høvet til å lagra passord.

en: Search &conditions:
nn_NO: Søkje&vilkår:

en: Search &directory:
nn_NO: Søkje&katalog:

en: Search for files recursively.
nn_NO: Rekursivt filsøk.

en: Search server for files
nn_NO: Søk i heile tenaren etter filer

en: Search type:
nn_NO: Søkjetype:

en: Security information
nn_NO: Tryggleiksopplysningar

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
nn_NO: Sjå òg: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
nn_NO: &Vel tenar

en: Select &page:
nn_NO: Vel &side:

en: Select Theme
nn_NO: Vel drakt

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
nn_NO: Vel standardhandlinga om målfila til overføringa allereie finst.

en: Select default editor
nn_NO: Vel føretrekt skriveprogram

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
nn_NO: Vel standardhandlinga om målfila allereie finst. Valet gjeld berre for den gjeldande økta.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
nn_NO: Vel standardhandlinga om målfila allereie finst. Valet gjeld berre for dei valde filene i køen.

en: Select file containing private key
nn_NO: Vel fila som inneheld privatnøkkelen

en: Select file for exported data
nn_NO: Vel fil for eksporterte data

en: Select file for exported filters
nn_NO: Vel fil for eksporterte filter

en: Select file for exported queue
nn_NO: Vel fil for eksportert kø

en: Select file for exported settings
nn_NO: Vel fil for eksporterte innstillingar

en: Select file for exported sites
nn_NO: Vel fil for eksporterte stader

en: Select file to import settings from
nn_NO: Vel kva fil du ønskjer å importere frå

en: Select file to upload
nn_NO: Vel fila som skal lastast opp

en: Select filename for converted key file
nn_NO: Vel filnamn til den konverterte nøkkelfila

en: Select how these files should be opened.
nn_NO: Vel korleis desse filene skal opnast

en: Select target download directory
nn_NO: Vel målet sin nedlastingskatalog

en: Select target filename
nn_NO: Vel målfilnamn

en: Select the categories to export:
nn_NO: Vel kategoriane du vil eksportera:

en: Select the private data you would like to delete.
nn_NO: Vel kva for private data du vil sletta.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
nn_NO[0]: Vald %d katalog med innhald for overføring
nn_NO[1]: Vald %d katalogar med innhald for overføring

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
nn_NO[0]: %d katalog er vald.
nn_NO[1]: %d katalogar er valde.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
nn_NO[0]: Vald %d fil for overføring.
nn_NO[1]: Vald %d filer for overføring.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
nn_NO[0]: Vald %d fil. Storleik: %s
nn_NO[1]: Vald %d filer. Total storleik: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
nn_NO[0]: %d fil vald. Storleik: minst %s
nn_NO[1]: %d filer valde. Total storleik: minst %s

en: Selected %s and %s for transfer.
nn_NO: Vald %s og %s for overføring.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
nn_NO: Vald %s og %s. Total storleik: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
nn_NO: %s og %s er valde. Total storleik: minst %s

en: Selected editor does not exist.
nn_NO: Det valde skriveprogrammet finst ikkje.

en: Selected file already being edited
nn_NO: Den valde fila er allereie i bruk

en: Selected file is already loaded
nn_NO: Den valde fila er allereie lasta

en: Selected file is already opened
nn_NO: Den valde fila er allereie opna

en: Selected file is still being edited
nn_NO: Den valde fila blir framleis endra

en: Selected filter only works for local files.
nn_NO: Det valde filteret gjeld berre for lokale filer.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
nn_NO: Det valde globale bokmerket og den gjeldande tenaren nyttar forskjellig tenartype.
    Bruk nettstad-spesifikke bokmerke for denne tenaren.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
nn_NO: Den valde porten blir vanlegvis brukt av ein annan protokoll.

en: Send FTP &keep-alive commands
nn_NO: Send &FTP-vedlikehaldssambandskommandoar

en: Send custom command to the server otherwise not available
nn_NO: Send ein tilpassa kommando, som elles ikkje er tilgjengeleg, til tenaren

en: Sending keep-alive command
nn_NO: Sender vedlikehaldstilkoplingskommando

en: Serial number:
nn_NO: Serienummer:

en: Server &Type:
nn_NO: &Tenartype:

en: Server does not support non-ASCII characters.
nn_NO: Tenaren støttar berre ASCII-teikn.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
nn_NO: Tenaren kan ikkje overføra filer på nytt om dei er større enn %dGB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
nn_NO: Tenaren kan ikkje overføra filer på nytt om dei er større enn %dGB. Avsluttar overføringa sidan filstorleiken samsvarer.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
nn_NO: Tenaren kan ikkje overføra filer på nytt om dei er større enn 2GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
nn_NO: Tenaren kan ikkje overføra filer på nytt om dei er større enn 4GB.

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
nn_NO: Det kan vera at tenaren ikkje støttar oppattaking av filer > %d GB. Avsluttar overføringa sidan filene er like store.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
nn_NO: Det kan vera at tenaren krev ein konto. Prøv å laga ein konto i tilkoplingsstyraren.

en: Server returned empty path.
nn_NO: Tenaren sende attende ei tom filbane.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
nn_NO: Tenaren sende ein ekstra leietekst. Då må bruka den interaktive påloggingstypen.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
nn_NO: Tenaren sende eit passivsvar med ei adresse som ikkje kan rutast. Passivmodusen feila.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
nn_NO: Tenaren sende eit passivsvar med ei adresse som ikkje kan rutast. Bruker tenaradressa i staden for.

en: Server sent unexpected reply.
nn_NO: Tenaren sende eit uventa svar.

en: Server to client MAC:
nn_NO: Maskinvareadresse tenar-klient

en: Server to client cipher:
nn_NO: Krypteringsmetode tenar til klient:

en: Server&type:
nn_NO: &Tenartype

en: Server/Local file
nn_NO: Tenar / lokal fil

en: Server:
nn_NO: Tenar:

en: Session details
nn_NO: Øktopplysningar

en: Set &Priority
nn_NO: Gje &forrang

en: Settings
nn_NO: Innstillingar

en: Settings directory:
nn_NO: Innstillingskatalogen:

en: Sh&ow notification bubble
nn_NO: Syn sprettopp&varsel

en: Show &raw directory listing
nn_NO: Syn &rå katalogliste

en: Show &welcome dialog...
nn_NO: Syn &velkomstvindauget …

en: Show both directory trees and continue comparing?
nn_NO: Syna begge katalogtrea og halda fram med samanlikninga?

en: Show details
nn_NO: Syn detaljar

en: Show details about custom date and time formats
nn_NO: Syn detaljar om tilpassa dato- og tidsformat

en: Shows available TLS ciphers
nn_NO: Syner tilgjengelege TLS-krypteringsmetodar

en: Shows this help dialog
nn_NO: Syner dette hjelpevindauget

en: Shutdown now
nn_NO: Slå av no

en: Signature algorithm:
nn_NO: Signaturalgoritme:

en: Site &Manager entries
nn_NO: &Oppføringar i tilkoplingsstyraren

en: Site Manager
nn_NO: Tilkoplingsstyraren

en: Site Manager - Cannot remember password
nn_NO: Tilkoplingsstyraren - kan ikkje hugsa passord

en: Site Manager - Invalid data
nn_NO: Tilkoplingsstyraren - ugyldige data

en: Site Manager already open
nn_NO: Tilkoplingsstyraren er allereie opna

en: Site does not exist.
nn_NO: Nettstaden finst ikkje.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
nn_NO: Nettstadstien må begynna med 0 eller 1.

en: Site path is malformed.
nn_NO: Nettstadbana er ikkje velforma

en: Site-specific bookmarks
nn_NO: Nettstadspesifikke bokmerke

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
nn_NO: Nettspesifikke bokmerke krev at tenaren er lagra i tilkoplingsstyraren.
    Vil du leggja til den gjeldande tilkoplinga?

en: Size
nn_NO: Storleik

en: Size formatting
nn_NO: Storleiksformatering

en: Size unknown
nn_NO: Ukjend storleik

en: Skip file
nn_NO: Hopp over fila

en: Skipping download of %s
nn_NO: Hoppar over nedlastinga av %s

en: Skipping upload of %s
nn_NO: Hoppar over opplastinga av %s

en: Socket address outside address space
nn_NO: Endepunktsadressa er utanfor adresseområdet

en: Socket already connected
nn_NO: Endepunktet er allereie tilkopla

en: Socket has been shut down
nn_NO: Endepunktet er vorte slått av

en: Socket not connected
nn_NO: Endepunktet er ikkje tilkopla

en: Socket type not supported for address family
nn_NO: Adressefamilien støttar ikkje endepunktstypen

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
nn_NO: Somme filer er framleis opne eller treng å bli lasta opp.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
nn_NO: Somme fjerntenarar som står bak ein rutar og har feil innstillingar vil kanskje svara med den lokale IP-adressa deira.

en: Sort directories inline
nn_NO: Sorter katalogane

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
nn_NO: Ein kan ikkje endra sorteringsrekkjefølgja ved katalogsamanlikning.

en: Sorting
nn_NO: Sorterer

en: Sorting &mode:
nn_NO: Sorterings&måte:

en: Source and path of the drop operation are identical
nn_NO: Kjelda og bana til sleppe-handlinga er like

en: Source and target file may not be the same
nn_NO: Kjelde- og målfila kan ikkje vera like

en: Source and target of the drop operation are identical
nn_NO: Kjelda og målet til sleppe-handlinga er like

en: Source file:
nn_NO: Kjeldefil:

en: Speed Limits
nn_NO: Fartsgrenser

en: Speed limits
nn_NO: Fartsgrenser

en: Speed limits are disabled, click to change.
nn_NO: Fartsavgrensing er slått av. Klikk for å endra.

en: Speed limits are enabled, click to change.
nn_NO: Fartsavgrensing er slått på. Klikk for å endra.

en: Stable and beta versions
nn_NO: Stabile og beta-utgåver

en: Stable versions only
nn_NO: Berre stabile utgåver

en: Stable, beta and nightly versions
nn_NO: Stabile, beta- og nattutgåver

en: Start transfer &immediately
nn_NO: Start overføringa &no

en: Start with opened Site Manager
nn_NO: Start med open tilkoplingsstyrar

en: Started update check on %s
nn_NO: Starta oppdateringskontrollen hos %s

en: Starting download of %s
nn_NO: Begynner nedlastinga av %s

en: Starting upload of %s
nn_NO: Begynner opplastinga av %s

en: Starts the local site in the given path
nn_NO: Startar den lokale staden med den gjevne bana

en: State or province:
nn_NO: Stat/fylke eller provins:

en: Stop and remove &all
nn_NO: Stopp og fjern &alle

en: Stop recursive operation
nn_NO: Slå av rekursiv handling

en: Street:
nn_NO: Gate:

en: Subject of certificate
nn_NO: Sertifikat utferda til

en: Successful transfers
nn_NO: Vellykka overføringar

en: Summary of test results:
nn_NO: Samandrag av prøveresultat:

en: Suspend now
nn_NO: Gå i kvile no

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
nn_NO: Symbolske lenkjer til filer er ikkje berørte av dette valet, slike symlenkjer blir alltid sletta.

en: Synchronized browsing
nn_NO: Synkronisert blaing

en: Synchronized browsing has been disabled.
nn_NO: Synkronisert blaing er slått av

en: Synchronizing directories.
nn_NO: Synkroniserer katalogar.

en: Syntax error
nn_NO: Syntaksfeil

en: Syntax error in command line
nn_NO: Syntaksfeil i kommandolinja

en: System details
nn_NO: Systemdetaljar

en: System limit of open files exceeded
nn_NO: Systemgrensa for opne filer er overskriden

en: System's network subsystem has failed
nn_NO: Systemet sitt nettverksundersystem har feila

en: T&oolbar
nn_NO: &Verktøylinje

en: TLS connection established, sending HTTP request
nn_NO: TLS-tilkoplinga er oppretta, sender HTTP-førespurnad

en: TLS connection established, waiting for welcome message...
nn_NO: TLS-sambandet er oppretta, ventar på velkomstmeldinga …

en: TLS connection established.
nn_NO: TLS-sambandet er oppretta.

en: TTL expired
nn_NO: TTL er gått ut

en: Target file already exists
nn_NO: Målfila finst allereie

en: Target file:
nn_NO: Målfil:

en: Target filename already exists!
nn_NO: Filnamnet finst allereie.

en: Target filename already exists, really continue?
nn_NO: Målfila finst allereie. Vil du verkeleg halda fram?

en: Temporary failure in name resolution
nn_NO: Mellombels svikt i namneløysinga

en: Test finished successfully
nn_NO: Vellykka test

en: Test results
nn_NO: Prøveresultat

en: Testing resume capabilities of server
nn_NO: Testar oppattakingseigenskapane til tenaren

en: The Site Manager cannot be used unless the file gets repaired.
nn_NO: Tilkoplingsstyraren kan ikkje nyttast før fila vert vøla.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
nn_NO: Tilkoplingsstyraren er open i ein annan instans av FileZilla 3.
    Vil du halda fram? Då vil ikkje endringar i tilkoplingsstyraren bli lagra.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
nn_NO: Tilkoplingsstyraren er open i ein annan instans av FileZilla 3.
    Lukk han, elles vil ikkje dataa kunne slettast.

en: The address you entered was: %s
nn_NO: Adressa du skreiv inn var: %s

en: The ai_family member is not supported
nn_NO: Ai_family-medlemmen er ikkje støtta

en: The ai_socktype member is not supported
nn_NO: Ai_socktype-medlemmen er ikkje støtta

en: The bookmark could not be added.
nn_NO: Klarte ikkje å leggja til bokmerket.

en: The bookmarks could not be cleared.
nn_NO: Klarte ikkje å tømma bokmerka.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
nn_NO: Sambandet er kryptert. Klikk på ikonet for fleire detaljar.

en: The custom date format is invalid or contains unsupported format specifiers.
nn_NO: Det tilpassa datoformatet er ugyldig eller inneheld ikkje-støtta formatspesifikasjonar.

en: The custom login sequence cannot be empty.
nn_NO: Den tilpassa påloggingssekvensen kan ikkje vera tom.

en: The custom time format is invalid or contains unsupported format specifiers.
nn_NO: Det tilpassa tidsformatet er ugyldig eller inneheld ikkje-støtta formatspesifikasjonar.

en: The data connection could not be established: %s
nn_NO: Klarte ikkje å kopla til datasambandet: %s

en: The default editor for text files could not be found.
nn_NO: Fann ikkje det førehandsvalde skriveprogrammet.

en: The default editor for text files is '%s'.
nn_NO: Førehandsvalt skriveprogram for tekstfiler er '%s'.

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
nn_NO: Filternamnet du skreiv finst allereie. Vel eit anna namn.

en: The extension '%s' does already exist in the list
nn_NO: Utvidinga'%s' finst allereie i lista

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
nn_NO: Fila %s finst allereie.
    Skriv eit anna namn:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
nn_NO: Klarer ikkje å opna fila '%s':
    Fann ikkje det tilknytte programmet (%s).
    Sjå over filtypetilknytingane dine.

en: The file '%s' contains an SSH1 key. The SSH1 protocol has been deprecated, FileZilla only supports SSH2 keys.
nn_NO: Fila '%s' inneheld ein SSH1-nøkkel. SSH1-protokollen er ikkje lenger i bruk. FileZilla kan berre nytta SSH2-nøklar.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
nn_NO: Klarte ikkje å lasta fila '%s' eller ho inneheld ikkje ein privatnøkkel.

en: The file '%s' could not be loaded.
nn_NO: Klarte ikkje å lasta fila '%s'.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
nn_NO: Klarte ikkje å opna fila '%s':
    Ikkje noko program på systemet ditt er knytt til denne filtypen.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
nn_NO: Klarte ikkje å opna fila '%s':
    Den tilknytte kommandoen feila

en: The file '%s' has been created by a more recent version of FileZilla.
    Loading files created by newer versions can result in loss of data.
    Do you want to continue?
nn_NO: Fila '%s'er laga av ei nyare utgåve av FileZilla.
    Å lasta filer laga av nyare utgåver kan føra med seg datatap.
    Vil du halda fram?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
nn_NO: Fila '%s' er ikkje i eit format som FileZilla støttar.
    Vil du konvertera ho til eit støtta format?

en: The file selected as default editor does not exist.
nn_NO: Vald skriveprogram finst ikkje.

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
nn_NO: Filnamnkolonnen kan verken skjulast eller flyttast.

en: The filename column cannot be hidden.
nn_NO: Filnamnkolonnen kan ikkje skjulast.

en: The following character will be replaced: %s
nn_NO: Det følgjande teiknet vil bli bytt ut: %s

en: The following characters will be replaced: %s
nn_NO: Dei følgjande teikna vil bli bytta ut: %s

en: The free open source FTP solution
nn_NO: Den frie og opne FTP-løysinga

en: The global bookmarks could not be saved.
nn_NO: Klarte ikkje å lagra dei globale bokmerka.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
nn_NO: Dess høgre feilsøkingsnivå, dess fleire opplysningar vil bli viste i meldingsloggen. Syning av feilsøkingopplysningar vil gje lågare yting.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
nn_NO: Grensa må vera mellom 1 og 2000 MiB

en: The local directory '%s' could not be created.
nn_NO: Klarte ikkje å laga lokalkatalogen '%s'.

en: The local directory '%s' does not exist.
nn_NO: Lokalkatalogen '%s' finst ikkje.

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
nn_NO: Lokalkatalogen '%s' er ikkje nedanfor synkroniseringsrota (%s).
    Vil du slå av den synkroniserte blainga og halda fram med å endra lokalkatalogen?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
nn_NO: Den lågast tilgjengelege porten må vera lågare eller lik med den høgste tilgjengelege porten.

en: The new version could not be downloaded, please retry later.
nn_NO: Klarte ikkje å lasta ned den nye utgåva; prøv igjen seinare.

en: The new version has been saved in your Downloads directory.
nn_NO: Den nye utgåva vart lagra i nedlastingskatalogen din.

en: The queue will not be saved.
nn_NO: Køen vil ikkje bli lagra.

en: The remote directory '%s' does not exist.
nn_NO: Fjernkatalogen '%s' finst ikkje.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
nn_NO: Fjernkatalogen '%s' er ikkje nedanfor synkroniseringsrota (%s).
    Vil du slå av den synkroniserte blainga og halda fram med å endra fjernkatalogen?

en: The selected categories have been imported.
nn_NO: Dei valde elementa er blitt importerte.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
nn_NO: Den valde fila inneheld data som kan importerast for desse kategoriane:

en: The selected file is already being edited:
nn_NO: Den valde fila er allereie i bruk:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
nn_NO: Den valde fila er opna av eit anna program. Lukk det.

en: The selected file would be executed directly.
    This can be dangerous and might damage your system.
    Do you really want to continue?
nn_NO: Den valde fila vil verta køyrd direkte.
    Dette kan vera farleg og kan skada systemet ditt.
    Vil du verkeleg halda fram?

en: The server could not be added.
nn_NO: Klarte ikkje å leggja til tenaren.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
nn_NO: Tenaren sende eit uventa eller ukjend svar.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
nn_NO: Tenaren bruker denne teiknkodinga på filnamn:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
nn_NO: Tenarsertifikatet er ukjend. Sjå nøye over det for å sikra at ein kan stola på tenaren.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
nn_NO: Tenaren sin vertsnøkkel samsvarer ikkje med den som er mellomlagra. Det betyr anten at administratoren har endra vertsnøkkelen eller at du faktisk prøver å kopla deg til ei anna maskin som gjer seg ut for å vera tenaren.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
nn_NO: Tenaren sin vertsnøkkel er ukjend. Du kan ikkje vera trygg på at tenaren er den maskina han gjev seg ut for å vera.

en: The servname parameter is not supported for ai_socktype
nn_NO: Ai_socktype støttar ikkje parameteren servname

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
nn_NO: Innstillingane er blitt importerte. Du må starta om att FileZilla for at dei skal bli tekne i bruk.

en: The specified address family is not supported
nn_NO: Den oppgjevne adressefamilen er ikkje støtta

en: The specified network name is no longer available
nn_NO: Det oppgjevne nettverksnamnet er ikkje lenger tilgjengeleg

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
nn_NO: Systemet vil starta om att om du ikkje trykkjer Avbryt.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
nn_NO: Systemet vil snart takast ned om du ikkje trykkjer Avbryt.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
nn_NO: Målfila finst allereie.
    Vel ei handling.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
nn_NO: Testen feila. Vil du verkeleg lagra innstillingane?

en: The valid backup file %s could not be restored
nn_NO: Klarte ikkje å føra attende den gyldige tryggleikskopifila %s

en: Themes
nn_NO: Drakter

en: This filter set cannot be removed.
nn_NO: Denne filtersamlinga kan ikkje fjernast.

en: This filter set cannot be renamed.
nn_NO: Denne filtersamlinga kan ikkje få nytt namn.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
nn_NO: Dette betyr at ein rutar og/eller brannmur framleis stengjer for FileZilla.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
nn_NO: Dette vil berre verka dersom du ikkje er bak ein rutar, elles vil systemet ditt berre visa den interne adressa di.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
nn_NO: Denne rettleiaren vil hjelpa deg å stilla inn kvar rutar eller brannmur du måtte ha. Han vil òg testa innstillingane.

en: Time
nn_NO: Tid

en: Time formatting
nn_NO: Tidsformatering

en: Time&out in seconds:
nn_NO: Tids&avbrot i sekund:

en: Timeout
nn_NO: Tidsavbrot

en: Title:
nn_NO: Tittel:

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
nn_NO: Begge fillistene må vera justerte saman for å samanlikna dei.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
nn_NO: For å kunna gjera dette må begge katalogtrea anten synast eller skjulast.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
nn_NO: For å kunna bruka offentlegnøkkelautentisering må FileZilla veta kva for privatnøklar som skal nyttast.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
nn_NO: Slå katalogsamanlikninga av/på. Høgreklikk for å endra samanlikningsmåten.
    
    Fargar:
    Gul: fila finst berre på den eine sida
    Grøn: fila er nyare enn den umarkerte fila på den andre sida
    Raud: ulik filstorleik

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
nn_NO: Slå synkronisert blaing av/på.
    Dersom slått på, vil blaing i lokalkatalogen endra katalogvisinga på tenaren tilsvarande.

en: Toggles processing of the transfer queue
nn_NO: Slår av/på behandlinga av overføringskøen

en: Toggles the display of the local directory tree
nn_NO: Slår av/på vising av det lokalkatalogtreet

en: Toggles the display of the message log
nn_NO: Slår av/på visinga av meldingsloggen

en: Toggles the display of the remote directory tree
nn_NO: Slår av/på vising av fjernkatalogtreet

en: Toggles the display of the transfer queue
nn_NO: Slår av/på visinga av overføringskøen

en: Too long header line
nn_NO: Filhovudet er for langt

en: Too many redirects
nn_NO: For mange vidaresendingar

en: Trace:
nn_NO: Sporing:

en: Transfer
nn_NO: Overfør

en: Transfer &direction
nn_NO: Overførings&retning

en: Transfer &type
nn_NO: &Overføringstype

en: Transfer Mode
nn_NO: Overføringsmodus

en: Transfer Queue
nn_NO: Overføringskø

en: Transfer Settings
nn_NO: Overføringsinnstillingar

en: Transfer connection interrupted: %s
nn_NO: Overføringssambandet blei lukka: %s

en: Transferred data got tainted.
nn_NO: Dei overførte dataa blei endra ("tainted").

en: Transferring
nn_NO: Overfører

en: Transfers
nn_NO: Overføringar

en: Transfers finished
nn_NO: Overføringane er ferdige

en: Treat files &without extension as ASCII file
nn_NO: Behandla filer &utan filtype som ASCII-fil

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
nn_NO: Behandla &desse filtypane som ASCII-filer:

en: Trust changed Hostkey:
nn_NO: Stol på den endra vertsnøkkelen:

en: Trust new Hostkey:
nn_NO: Stol på den nye vertsnøkkelen:

en: Trust the new key and carry on connecting?
nn_NO: Stoler du på den nye nøkkelen og vil du halda fram med tilkoplinga?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
nn_NO: Stoler du på dette sertifikatet og vil du halda fram med tilkoplinga?

en: Trust this host and carry on connecting?
nn_NO: Stoler du på denne verten og vil du halda fram med tilkoplinga?

en: Try again
nn_NO: Prøv igjen

en: Type of FTP Proxy:
nn_NO: Type FTP-mellomtenar:

en: Type of generic proxy:
nn_NO: Type generisk mellomtenar:

en: U&pload
nn_NO: &Opplasting

en: U&pload limit:
nn_NO: Opp&lastingsgrense:

en: U&se filetype associations if available
nn_NO: Bruk filtype&tilknyting om mogleg

en: U&se system defaults for current language
nn_NO: &Bruk systemverdiane for det gjeldande språket

en: USER@&HOST
nn_NO: BRUKAR@VE&RT

en: Unassigned error code %d
nn_NO: Utildelt feilkode %d

en: Unit:
nn_NO: Eining:

en: Unknown
nn_NO: Ukjent

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
nn_NO: Ukjend FTP-mellomlagertype. Klarer ikkje å laga påloggingssekvens.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
nn_NO: Ukjend SOCKS-protokollutgåve: %d

en: Unknown certificate
nn_NO: Sertifikatet er ukjent

en: Unknown host key
nn_NO: Ukjend vertsnøkkel

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
nn_NO: Ukjend protokollutgåve av SOCKS brukarnamn-/passordautentiseringsdialogen: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
nn_NO: Ukjend rotelement. Det ser ikkje ut til at fila er laga av FileZilla.

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
nn_NO: Dersom ikkje desse problema blir ordna, vil ikkje FTP-aktivmodus verka og ein må nytta passivmodus.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
nn_NO: Dersom ikkje problemet blir ordna, vil ikkje FTP-aktivmodusen verka og ein må nytta passivmodus.

en: Unsupported redirect
nn_NO: Ustøtta vidaresending

en: Up&load and unedit
nn_NO: Last &opp utan å lagra ikkje endringa(ne)

en: Updates
nn_NO: Oppdateringar

en: Upload
nn_NO: Last opp

en: Upload failed
nn_NO: Opplastinga feila

en: Upload limit: %s/s
nn_NO: Opplastingsgrense: %s/s

en: Upload limit: none
nn_NO: Opplastingsgrense: inga

en: Upload search results
nn_NO: Last opp søkjeresultata

en: Upload selected directory
nn_NO: Last opp vald katalog

en: Upload selected files and directories
nn_NO: Lasta opp valde filer og katalogar

en: Upload this file back to the server?
nn_NO: Lasta opp fila tilbake til tenaren?

en: Upload this file to the server?
nn_NO: Lasta opp denne fila til tenaren?

en: Uploading
nn_NO: Lastar opp

en: Uploading and pending removal
nn_NO: Lastar opp og ventar på fjerning

en: Uploading and unediting
nn_NO: Lasta opp utan å lagra endringane

en: Use &custom charset
nn_NO: Bruk tilpassa &teiknkoding

en: Use &custom editor:
nn_NO: &Eige skriveprogram:

en: Use &default editor for text files
nn_NO: &Bruk det førehandvalde skriveprogrammet på tekstfiler

en: Use &synchronized browsing
nn_NO: Br&uk synkronisert blaing

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
nn_NO: Bruk UTF-8 dersom tenaren støttar det, elles bruk lokal teiknkoding.

en: Use default action
nn_NO: Bruk standardhandlinga

en: Use explicit FTP over TLS if available
nn_NO: Bruk eksplisitt FTP over TLS om mogleg

en: Use server currently connected to
nn_NO: Bruk tenaren som no er tilkopla

en: Use server from site manager
nn_NO: Bruk tenar frå tilkoplingsstyraren

en: Use system &defaults for current language
nn_NO: Bruk &systemverdiane for det gjeldande språket

en: Use the following IP address:
nn_NO: Bruk denne IP-adressa:

en: Use the following port range:
nn_NO: Bruk dette portområdet:

en: Use the server's external IP address instead
nn_NO: Bruk tenaren si eksterne IP-adresse i staden for

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
nn_NO: Bruk dette valet om du er bak ein rutar og har ei statisk, ekstern IP-adresse.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
nn_NO: Bruk dette valet om du har ei dynamisk IP-adresse. FileZilla vil kontakta tenaren éin gong i kvar økt straks du slår på aktivmodus første gongen. Berre opplysningar om kva FileZilla-utgåve du bruker blir sende til tenaren.

en: User:
nn_NO: Brukar:

en: Username cannot be a series of spaces
nn_NO: Brukarnamnet kan ikkje vera ei rekkje av mellomrom

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
nn_NO: Bruk av feil teiknkoding kan medføra at filnamn ikkje blir viste rett.

en: Valid from:
nn_NO: Gyldig frå:

en: Valid to:
nn_NO: Gyldig til:

en: Verbose log messages from wxWidgets
nn_NO: Fulle loggmeldingar frå wxWidgets

en: Very high
nn_NO: Veldig høg

en: View hidden option set, but unsupported by server
nn_NO: Vis skjult-valet er i bruk, men ikkje støtta av tenaren.

en: View/Edit
nn_NO: Vis/endra

en: Visible columns
nn_NO: Synlege kolonnar

en: W&rite
nn_NO: &Lagra

en: Waiting for browsing connection
nn_NO: Ventar på samband

en: Waiting for password
nn_NO: Ventar på passord

en: Waiting for transfer to be cancelled
nn_NO: Ventar på at overførings skal avbrytast

en: Waiting to retry...
nn_NO: Ventar på å få forsøkja igjen …

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
nn_NO: Åtvaring: ignorerer datasamband frå feil IP.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
nn_NO: Åtvaring - bruk utviklingsutgåver på eigen risiko.
    Det blir ikkje gjeve støtte for slike utgåver.
    Utviklingsutgåver fungerer kanskje ikkje som venta. Dei kan til og med skada systemet ditt.
    
    Vil du verkeleg sjå etter dei?

en: Warning: Potential security breach!
nn_NO: Åtvaring: mogleg tryggleiksbrot!

en: Welcome to FileZilla
nn_NO: Velkomen til FileZilla

en: What's new
nn_NO: Kva er nytt

en: What's new:
nn_NO: Nytt:

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
nn_NO: Dersom slått på, vil teikn som ikkje er støtta av det lokale operativsystemet verta bytte ut i filer som blir lasta ned.

en: When st&arting a new connection while already connected:
nn_NO: Om ein &startar ei ny tilkopling medan ein er tilkopla:

en: Widescreen
nn_NO: Breiskjerm

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
nn_NO: Ønskjer du at FileZilla skal hugsa passord?

en: Wr&ite
nn_NO: &Lagra

en: Wrong external IP address
nn_NO: Feil ekstern IP-adresse

en: Wrong line endings
nn_NO: Feil linjeavslutningar

en: Yellow
nn_NO: Gul

en: Yes
nn_NO: Ja

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
nn_NO: Det ser ut til at du nyttar ein vert som berre bruker IPv6. Denne rettleiaren støttar ikkje dette miljøet.

en: You are using the latest version of FileZilla.
nn_NO: Du nyttar den siste utgåva av FileZilla.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
nn_NO: Du kan alltid opna dette vindauget igjen frå hjelpemenyen.

en: You can download the latest version from the FileZilla website:
nn_NO: Du kan lasta ned den siste utgåva frå nettstaden til FileZilla:

en: You can leave the port field empty to use the default port.
nn_NO: Standardporten blir nytta om du lèt portfeltet vera tomt.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
nn_NO: Du kan bruka ein x i kva posisjon som helst for å halda på tilgangen dei originale filene hadde.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
nn_NO: Du kan ikkje importera innstillingane frå FileZilla sin eigen innstillingskatalog.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
nn_NO: Du kan ikkje byta ut eit ugyldig teikn med eit anna ugyldig eit. Bruk eit tekn som er gyldig i filnamn.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
nn_NO: Du gav ikkje fila eit nytt namn. Vil du heller skriva over ho?

en: You have selected at least one symbolic link.
nn_NO: Du har vald minst éi symbolsk lenkje.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
nn_NO: Du har vald å endra meir enn ti filer. Vil du verkeleg halda fram?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
nn_NO: Du har vald å opna meir enn ti filer eller katalogar. Vil du verkeleg halda fram?

en: You have to enter a hostname.
nn_NO: Du må skriva eit vertsnamn.

en: You have to enter a key file path
nn_NO: Du må føra opp ein nøkkelfilsti

en: You have to enter a local directory.
nn_NO: Du må føra opp ein lokal katalog.

en: You have to enter a remote directory.
nn_NO: Du må føra opp ein fjernkatalog.

en: You have to enter a valid IPv4 address.
nn_NO: Du må skriva ei gyldig IPv4-adresse.

en: You have to enter a writable local directory.
nn_NO: Du må føra opp ein lokal katalog som kan skrivast til.

en: You have to enter an account name
nn_NO: Du må føra opp eit kontonamn

en: You have to specify a user name
nn_NO: Du må skriva eit brukarnamn

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
nn_NO: Det er sannsynleg at du har ein rutar eller brannmur som grunna ein feil har endra dei overførte dataa.

en: You need to enter a name for the bookmark.
nn_NO: Du må gje bokmerket eit namn.

en: You need to enter a name for the log file.
nn_NO: Du må gje loggfila eit namn.

en: You need to enter a properly quoted command.
nn_NO: Du må skriva kommandoen i rett form.

en: You need to enter a proxy host.
nn_NO: Du må føra opp ein mellomtenarvert.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
nn_NO: Du må oppgje eit mellomtenarportnummer mellom 1 og 65535

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
nn_NO: Bokmerke kan ikkje vera tomme - du må skriva inn minst éi filbane.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
nn_NO: Du må skriva inn både lokal- og fjernfilbanene for å slå på synkronisert blaing for dette bokmerket.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
nn_NO: Du må skriva inn både lokal- og fjernfilbanene for å slå på synkronisert blaing for denne staden.

en: You need to specify a local file.
nn_NO: Du må føra opp ei lokal fil.

en: You need to specify a remote file.
nn_NO: Du må føra opp ei fjernfil.

en: You need to specify a remote path.
nn_NO: Du må skriva inn ei fjernfilbane.

en: You need to specify a server.
nn_NO: Du må føra opp ein tenar.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
nn_NO: Du bør ikkje ha vanskar med å kopla deg til andre tenarar. Filoverføringar skal kunna fungera.

en: Your computer will suspend unless you click Cancel.
nn_NO: Maskina di vil gå i dvale om du ikkje trykkjer Avbryt.

en: after
nn_NO: etter

en: before
nn_NO: før

en: begins with
nn_NO: begynner med

en: bytes
nn_NO: bytar

en: contains
nn_NO: inneheld

en: custom
nn_NO: tilpassa

en: does not contain
nn_NO: inneheld ikkje

en: does not equal
nn_NO: er ulik

en: ends with
nn_NO: sluttar med

en: equals
nn_NO: er lik

en: file
nn_NO: fil

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
nn_NO: Klarte ikkje å starta fzputtygen.
    Sjå til at programmet finst i same katalogen som FileZilla.

en: fzsftp belongs to a different version of FileZilla
nn_NO: fzsftp høyrer til ei anna utgåve av FileZilla

en: fzsftp could not be started
nn_NO: Klarte ikkje å starta fzsftp

en: greater than
nn_NO: større enn

en: group executable
nn_NO: gruppe kan utføra

en: group readable
nn_NO: gruppe kan lesa

en: group writeable
nn_NO: gruppe kan lesa

en: is equal to
nn_NO: er likt med

en: is set
nn_NO: er lagra

en: is unset
nn_NO: er ikkje lagra

en: less than
nn_NO: mindre enn

en: matches regex
nn_NO: samsvarer med regulære uttrykk

en: owner executable
nn_NO: eigar kan utføra

en: owner readable
nn_NO: eigar kan lesa

en: owner writeable
nn_NO: eigar kan skriva

en: unknown
nn_NO: ukjent

en: world executable
nn_NO: alle kan utføra

en: world readable
nn_NO: alle kan lesa

en: world writeable
nn_NO: alle kan skriva
